Vinni valla külaseltsid arutasid vallapäevade korraldust

Kadila seltsimaja.

FOTO: Meelis Meilbaum

Läinud nädalal said Kadila seltsimajas kokku paarkümmend Vinni valla külaelu ja kultuurivaldkonna vabaühendust, et arutada võimalikku koostööd vallapäevade korraldamisel.

30. maist 2. juunini toimuvad Vinni valla päevad, mis on esimesed vallapäevad pärast haldusreformi. Haldusreformi ajal räägiti palju vajadusest korraldada rohkem ülevallalisi üritusi ja hiliskevadel saavad need ka teoks.

Mai lõpus korraldatakse kaks matka: üks Uljaste ja teine Venevere matkarajal.

1. juunil koondub vallapäeva tegevus Roela lauluväljakule, kus MTÜ-de Vinni Valla Noored ja Roela Noortemaja eestvedamisel pakutakse valla lastele ja noortele mitmesuguseid seikluslikke tegevusi ja liikumisi koos kultuuriprogrammiga. Sel õhtul saavad lapsed näha muu hulgas rahvusvahelise folkloorifestivali Baltica külalisesinejaid Indiast, Lätist ja Ukrainast. MTÜ Vinni Punn toob esimest korda Roela mägedesse Vinnist alguse saanud seebikarbiralli. Lastekaitsepäeva varahommikuse linnulaulukuulamise pakkus välja Viru Folgi peakorraldaja, linnulaulu asjatundja Peep Veedla.

2. juunil on Vinni vallas esimest korda avatud kohvikute ja avatud aedade päev. Et avatav kohvik ka külastajaid leiaks ja paik saaks inimestele paremini tuttavaks, kutsus valla kultuuri- ja avalike suhete nõunik Hilje Pakkanen kohaletulnuid tegema koostööd oma ümbruskonnas asuva vaatamisväärsuse või mõne muu huvipakkuva objekti omanikuga, samuti vallas tegutsevaid ettevõtteid oma uksi külastajatele avama, nagu seda on tehtud avatud talude päeval.

Veel korraldatakse 2. juunil ekskursioon "Tunne Vinni valda!", mille tarvis oodatakse küllakutseid valla asutustelt ja ettevõtetelt, huvipakkuvate objektide omanikelt.

Tagasi üles