Kolme kullaga hooajale punkti pannud Raido Ränkel tahab proovida laskesuusatamist

Merly Raudla
Eesti esisuusataja tõdes, et ei jäänud selle hooajaga rahule.
Eesti esisuusataja tõdes, et ei jäänud selle hooajaga rahule. Foto: Tairo Lutter

Alutagusel peetud Eesti murdmaasuusatamise meistrivõistlustel võitis Sõmerult pärit Raido Ränkel kuldmedali nii sprinditeates, teatesõidus kui ka 50 kilomeetri ühisstardiga sõidus.

Hooaja viimase võistluse teinud Ränkel kontrollis 50 kilomeetri vabatehnikamaratoni kindlalt ajaga 2.13.42,1. Viimased kolm viiekilomeetrilist ringi sõitis ta uhkes üksinduses. 29-aastase Võru Suusaklubi esindaja järel sai hõbemedali kaela Ränkeli klubikaaslane Marko Kilp. Poodiumi viimasele astmele kerkis U23 vanuseklassi arvestuses Eesti meistriks kroonitud Porkuni noormees Martin Himma.

Eesti esisuusataja nentis, et sprindis tuli tal kulla pärast pingutada. Maratonis praegu Ränkelile veel vastaseid ei ole.