E, 5.06.2023

Eriline spordipidu Araabia kuumuses

Facebook Twitter
Comments
Abu Dhabi linnaekskursioon jättis noortele kustumatu mulje.
Abu Dhabi linnaekskursioon jättis noortele kustumatu mulje. Foto: Erakogu

Keset märtsikuist päikeseigatsust said Vaeküla ja Porkuni kooli sportlikud noored heita maha talvevammused ning vahetada need Abu Dhabi kuumuses Eesti koondise dressi vastu. Viis meie maakonna sportlast ja treener andsid tubli panuse eriolümpia maailmamängudel.

Vaeküla ja Porkuni kooli õpilased aitasid eriolümpia maailmamängudel Abu Dhabis Eesti koondise medaliarvet tublisti täiendada.

Vaeküla kooli piiga Vika Tsajun oli judos kõikides matšides võidukas ja sai kuldmedali. Finaalis läks ta kokku tugeva Kasahstani võistlejaga. Mitu päeva pärast koju saabumist arvas Tsajun, et kõikidest vastastest oli lihtne jagu saada. “Luuletab,” märkis tema kooliõde, samuti Abu Dhabis võistlemas käinud Annika Hochstätter. Tema vandus ühes matsis alla sakslannale ning võitis hõbemedali. Hochstätter tunnistas, et finaali kõrval olid teised kolm matši kerged. Mõlemad neiud on spordiklubis Sakura tegelenud judoga seitse aastat. Nad on väga edukad ka sumos. Kui järgnevad tiitlivõistlused hästi lähevad, on Hochstätteril võimalus tulevikus teinegi eksootiline võistlusreis ette võtta: oktoobris peetakse USA-s Honolulus sumomaadluse maailmameistrivõistlused. Tüdrukutele jättis kõige eredama elamuse linnaekskursioon ning kaamelite võiduajamine.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles