Sisukord
Laupäev
Postimees

Tädi Maali radadel

6 min lugemist
Tiiu Voodma koer Poiss on otsekui leidlaps – mõni aasta tagasi sokutasid hoolimatud inimesed ta nagu möödaminnes autost metsa alla. FOTO: Meelis Meilbaum

Käesoleva loo peategelane Tiiu on täiesti tavaline Eesti naine. Ta on nagu tädi Maali, keda ikka ja jälle armastatakse mõne suvalise jutuajamise käigus näiteks tuua. Kas me tegelikult teame, mis elu need Maalid elavad ja kuidas nende käsi käib?

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Vinni vallas Arukülas elav 69-aastane Tiiu Voodma räägib, et emal oli tema ilmaletoomisega tuli takus. Nii juhtuski, et plikatirts, kes kandis kunagi seeneliiki meenutavat vahvat perenime Pilvikse, sündis otse Raasiku haigla trepil.

Uue maailmakodaniku esimesed eluhetked pakkusid aga kõike muud kui rõõmu. Selgus, et kehvveresuse all kannatanud vastsündinu tervislik seisund polnud kiita, ja tagatipuks tuli meedikutel teda elustada. “Minu elu on hullem kui seebiooper. Ainult selle vahega, et kui seebiooper lõppeb hästi, siis oma elu kipub millegipärast kiiva vedama või ütleme – läheb bambusesse,” kõneleb Tiiu, aga ise muheleb.

05.06.2020 07.06.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto