Maanteeamet alustab täna piirkiiruse tõstmisega

Osal teedel saab tänasest kiiremini sõita.

FOTO: Erik Prozes

Maanteeamet alustab täna lubatud suurimate piirkiiruste tõstmist eraldatud sõidusuundadega riigiteedel. Tänavu saab kiirusega 110 kilomeetrit tunnis sõita 145 kilomeetril ja 21 kilomeetri pikkuses tõstetakse kiirus 100 kilomeetrile tunnis.

Tänavu tõstetakse lubatud suurimat piirkiirust neljarajalistel ja 2 + 1 eraldatud sõidusuundadega maanteedel, kaherajalistel teedel jääb lubatud suurimaks sõidukiiruseks 90 kilomeetrit tunnis.

Harju- ja Lääne-Virumaal tõuseb suurim lubatud piirkiirus 110 kilomeetrini tunnis 39,7 kilomeetri pikkusel lõigul, mis jääb Kuusalu ja Aaspere vahele, ning 28,4 kilomeetri pikkusel lõigul Liiapeksi ja Aaspere vahel. Samuti saab kiirusega 110 kilomeetrit tunnis sõita kahel 2,4-kilomeetrisel lõigul Haljalas.

"Liiklusohutuse kaalutlustel me kõikidel 2 + 2 teelõikudel veel suurimat lubatud piirkiirust ei tõsta ning nendel lõikudel tuleb sõita 90 kilomeetrit tunnis," sõnas maanteeameti liiklusjuhtimiskeskuse juhataja Siim Vaikmaa. "Kuna ilm võib aprillikuus olla veel heitlik, tuleb kindlasti jälgida ka ilma- ja teeolusid ning lähtuda sõidukiiruse valikul neist. Suurim lubatud kiirus on võimalus, mitte kohustus."

Tagasi üles