R, 27.01.2023

Lääne-Viru rakenduskõrgkool liidetakse Tallinna tehnikakõrgkooliga

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Lääne-Viru rakenduskõrgkool liidetakse Tallinna tehnikakõrgkooliga
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments 1
Lääne-Viru rakenduskõrgkool Mõdrikul.
Lääne-Viru rakenduskõrgkool Mõdrikul. Foto: Arvet Mägi

Valitsuse otsuse kohaselt liidetakse Lääne-Viru rakenduskõrgkool Tallinna tehnikakõrgkooliga, et suurendada tehnikaalade õpetamist piirkonnas.

Koolid on plaanis liita tänavu 1. septembriks ning ühendatud õppeasutus tegutseb edaspidi nii Tallinnas kui ka Lääne-Virumaal Mõdrikul. Mõlema kooli praegused üliõpilased saavad lõpetada oma õpingud senistel erialadel.

Haridus- ja teadusministeeriumi kõrgharidusosakonna juhataja Margus Haidak märkis, et liitumist arutati mõlema kõrgkooli, kohalike ettevõtjate ja omavalitsuste esindajatega. "Kõik osapooled näevad vajadust muuta Lääne-Virumaal õpetatava profiili ning suurendada õppe võimalusi tootmise ja tehnoloogiaga seotud valdkondades," ütles Haidak. "Ühendatud koolil on suurem potentsiaal koostööks Rakvere ametikooliga. Lisaks soovib ministeerium kasutada kõrghariduse ressursse tõhusamalt, arvestades, et üliõpilaskond Eestis kahaneb ja tööturu vajadused muutuvad."

Tööjõuvajaduse seire- ja prognoosisüsteemi OSKA sotsiaaltöö, personalitöö ja arvestusala valdkondlikud uuringud näitavad, et valdkondades, kus Lääne-Viru rakenduskõrgkool õpet korraldab, toimub pikaaegne "ületootmine". Samas suureneb tööturul pidevalt vajadus tehnikaalase kompetentsi järele. Mitu OSKA tehnikavaldkondade raportit toovad välja spetsialistide järelkasvu ebapiisavuse, kuna lõpetajate arv ei kata tööjõuvajadust ja sisseastujate arv on langustrendis.

Ministeerium on avalik-õiguslike ülikoolidega kokku leppinud vastuvõtu vähendamise nii ärinduse ja halduse õppekavagrupis kui ka sotsiaaltöö õppekavagrupis. Niisugusest põhimõttest tuleb lähtuda ka riigi rakenduskõrgkoolide vastuvõtu kavandamisel.

Lääne-Viru rakenduskõrgkoolis on sel õppeaastal 922 tudengit, õppida saab ärinduse ja halduse ning sotsiaalteenuste õppekavagruppidesse kuuluvatel õppekavadel.

Tallinna tehnikakõrgkoolis on tänavusel õppeaastal 2175 tudengit, õpetatavad erialad kuuluvad arhitektuuri ja ehituse, tehnika, tootmise ja tehnoloogia ning transporditeenuste õppekavagruppi.

Lääne-Viru rakenduskõrgkooli ümberkorraldamine on jutuks olnud 2016. aastast, mil peeti läbirääkimisi Tallinna ülikooliga, kuid tulemuseni ei jõutud.

Märksõnad
Tagasi üles