Kadrina ja Rakvere vald said riigilt tervisespordikeskuste arendamiseks tuge

Margus Martin
, reporter
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Riik eraldas Kadrina ja Rakvere valla terviseraja väljaarendamiseks kokku 40 000 eurot.
Riik eraldas Kadrina ja Rakvere valla terviseraja väljaarendamiseks kokku 40 000 eurot. Foto: Rein Sikk

Riik eraldas kultuuriministeeriumi kaudu toetust kahele Lääne-Viru omavalitsusele, Kadrina ja Rakvere vallale, piirkonnas asuvate  tervisespordikeskuste väljaarendamiseks. Kumbki pälvis 20 000 euro suuruse toetussumma.

Komisjon jättis rahuldamata Tapa vallavalitsuse taotluse kunstlume tootmise võimekuse väljaarendamiseks Tamsalu suusaradadel ning Vinni vallavalitsuse taotluse Mõedaku tervisespordikeskuse arendamiseks. 

Kultuuriministeerium toetab maakondlike tervisespordikeskuste väljaarendamist ühtekokku 600 000 euroga aastas. Esmakordse toetuse eesmärk on välja arendada üleeestiline mitmekülgset liikumisharrastust võimaldavate regionaalsete tervisespordikeskuste võrgustik.

Neli aastat vältava toetusperioodi lõpuks peavad toetatud tervisespordikeskustes olema rajatud valgustatud liikumisrajad ja loodud kunstlume tootmise võimekus.

Riigi toel arendatakse igas maakonnas välja kuni kaks keskust, mis pakuvad aasta ringi mitmekesiseid võimalusi tegeleda liikumisharrastustega vabas õhus ning tasuta. Ka alusdokument "Eesti spordipoliitika põhialused aastani 2030" seab eesmärgiks jõuda liikumisaktiivsuses ja osalejate arvus Põhjamaade tasemele, mis eeldab vähemalt kahe kolmandiku elanikkonna hõivamist liikumise ja spordiga, kuid selleks on tarvis kujundada eri vanuserühmade vajadustega sobivad tingimused.

"Eestimaalastest liigub praegu iga kolmas inimene, mida on liiga vähe. Selleks, et jõuaksime järele Põhjamaadele, peab häid teenuseid ja mitmekülgseid liikumisharrastuse viise pakkuv sporditaristu olema kättesaadav," ütles kultuuriminister Indrek Saar. "Tervisespordikeskuste toetus on jõuline samm, et kõigis Eesti piirkondades tekiks mitmekülgseid võimalusi tervisespordiga tegelemiseks."

Nelja aasta pärast peab olema igas maakonnas kuni kaks tervisespordikeskust, kus ka lumevaestel talvedel saab suusatada valgustatud kunstlumeradadel. Samuti arendatakse toetust saavates tervisespordikeskustes välja uusi liikumisharrastuse võimalusi.

Koostöös SA-ga Eesti Terviserajad jälgib kultuuriministeerium tervisespordikeskuste ja terviseradade kasutamist, et võimalusel ja vajadusel taotlusvooru tulevikus korrata.

Tagasi üles