Vaata kaardilt, kus ja millal liigub suvise laulu- ja tantsupeo tuli Lääne-Virumaal

Laulupeotuli asub teekonnale mööda Eestit.

FOTO: Elmo Riig

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemine saab alguse 1. juunil Tartust ning pärast 4200-kilomeetrist teekonda jõuab tuli 4. juuli õhtuks Kalevi staadionile. 33 päeva kestvast üleeestilisest teekonnast on valminud kaart, kuhu on kantud ligi 500 tähenduslikku paika, kus tuli peatub.

Lääne-Virumaale antakse tuli üle 27. juunil kell 10 ning Järvamaa kätte ulatatakse see juba 29. juuni hommikul kell 10. "Teeme ära!" talgulehel on kirja pandud ka esimesed Lääne-Virumaal toimuvad laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talgud. Näiteks tehakse heakorratöid Kuno Arengu kodutalu ja mälestusmärgi juures ning korrastatakse Pajusti alevikus asuv Eduard Vilde kirjandusauhinna laureaatide tammik. Lääne-Virumaal toimuvate laulu- ja tantsupeo juubeliaasta talgutega saab tutvuda siin.

Sel kõigi aegade pikimal tuleteekonnal saavad kõik võimaluse tuletulemisest isiklikult osa saada, aidates tuld Tallinna poole kanda või osaledes "Teeme ära!" talgupäeval.

XXVII laulu- ja XX tantsupeo tuletulemine on avamäng juubelipeole, mis kannab endaga laulu- ja tantsupeo väärtusi ja väge igasse Eestimaa nurka. Tänavu saab tuletulemise traditsioon 50-aastaseks – esimest korda toimus üleeestiline tuletulemine 1969. aastal seoses laulupeo sajanda juubeliga. Tuletulemise korraldab Eesti Laulu- ja Tantsupeo SA koostöös kõigi Eesti maakondadega.

Tutvu tuleteekonna kaardi ja kultuurilooliste paikadega aadressil https://2019.laulupidu.ee/tuletulemine-2019/.

"Teeme ära!" talgupäeva saab registreerida talguveebis aadressil http://www.teemeara.ee.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles