R, 24.03.2023

Veini- ja siidrikonkurss otsib Lääne-Virumaa parimaid hobitegijaid

Eva Samolberg-Palmi
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Veini- ja siidrikonkurss otsib Lääne-Virumaa parimaid hobitegijaid
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Veinide degusteerimine. Pilt on illustreeriv.
Veinide degusteerimine. Pilt on illustreeriv. Foto: Sille Annuk

Üheksandat korda toimuv käsitööveini- ja -siidrikonkurss ootab võistlema Lääne-Virumaa hobitegijaid, et selgitada välja Eesti parimad pruulijad. Aastate jooksul on Lääne-Virumaalt konkursile saadetud 24 veini, neist seitse eelmisel aastal.

Eesti Väikepruulijate Liidu juhatuse liikme ja käsitööveini konkursi eestvedaja Tiina Kuuleri sõnul oodatakse mõõtu võtma nii eelmise aastakäigu kui ka varasemate aastakäikude veine ja siidreid. Tema sõnul pole eduka võistlusjoogi valmistamiseks vaja midagi eksootilist, sest ka senised võiduveinid on tehtud meie oma Eesti puuviljadest ja marjadest. 

"Veinikonkursil osalemiseks on kõige olulisem tahe ja püüdlus. Konkursi eesmärk on parandada Eesti veinikultuuri ja tuletada meelde, et välismaistele viinamarjaveinidele ja siidritele on olemas väärikas alternatiiv," märkis Kuuler. Kuigi läbi aastate on konkursile laekunud kõige rohkem jooke Harju-, Tartu-, Pärnu- ja Saaremaalt, loodab ta tänavu näha ka Lääne-Virumaa kodupruulijate põnevat loomingut.

Tänavusel konkursil saavad osaleda vaid hobitegijad, kes pole ametlikud tootjad ja on saatnud oma võistlustööd enne 21. aprilli. Kõigil Lääne-Virumaa koduveini- ja -siidrimeistritel, kes võistlusel osaleda soovivad või rohkem infot otsivad, palub Eesti Väikepruulijate Liit endast teada anda. Konkursil osalemiseks peab veini- või siidripudeli minimaalne suurus olema 0,5 liitrit ja soovitavalt peab olema tegu traditsioonilise veini- või šampusepudeliga. 

Märksõnad
Tagasi üles