Tiiu Pallo-Vaik näitab "Värveldusi"
Rakvere teatris avatakse kolmapäeval, 10. aprillil kell 17.17 uus näitus: Tiiu Pallo-Vaigu "Värveldus".

Tiiu Pallo-Vaigu maal.

FOTO: Stanislav Stepashko

Tiiu Pallo-Vaik on sündinud Tapal ja saanud kunstipisiku sealsest keskkoolist. Aastail 1955-61 õppis Tartu Kunstikoolis, 1961-67

Eesti Riiklikus Kunstiinstituudis. 1960. Teda on paelunud abstraktsioon, sürrealismi hõnguga kummastatud reaalsus, slaidimaal akvarell ning õli-ja akrüülmaal.

"Kindlasti paneb kunstnik oma maalidesse kõikvõimalikke mõtteid ja tundeid, ma ei üritagi neid välja lugeda või formuleerida, ent nende maalide kaudu, mis mõjuvad maalina iseeneses, maalimisena maalimise pärast, jõuab minuni mingi seletamatu vaimne energia. See on nagu sosin, mis sunnib ennast kuulatama, ehkki sõnad pole summutatult vibreerivas helireas eristatavad. Selles, kuidas Tiiu Pallo-Vaik töötleb maalipinda, on tunda sajanditevanust traditsiooni, aga väljenduse otsekohene, teadlik ebamäärasus, selle hajumine materjalis - see on meie ajale üdini omane," iseloomustas Tiiu Pallo-Vaigu loomingutkunstiteadlane Mai Levin.

Näitus "Värveldus" annab ettekujutuse põhiliselt Tiiu Pallo-Vaigu paari viimase aastakümne loomingust, akvarellidest ning õli-ja akrüülmaalidest, mille tase on kunstnikule 2017.aastal toonud Kristjan Raua nimelise preemia.

Tagasi üles