T, 30.05.2023

Avalda arvamust, kas sinu kodukohas on veekogudega kõik korras

Eva Samolberg-Palmi
, Virumaa Teataja peatoimetaja
Facebook Twitter
Comments
Veekogu. Pilt on illustreeriv.
Veekogu. Pilt on illustreeriv. Foto: Arvo Meeks / Lõuna-Eesti Postimees

Kuni septembri alguseni ootab keskkonnaministeerium inimestelt teavet, millised kohaliku tasandi veekogude probleemid vajavad lahendust. Nimelt käivitus oluliste veemajandusprobleemide ülevaate kuus kuud kestev avalik väljapanek. Vastavalt veeseadusele korraldatakse selle aja jooksul ka avalikke arutelusid.

Oodatud on info selle kohta, missugust survet avaldab piirkondlik tegevus veekogudele, aga ka teave sellest, kuidas mõjutavad keskkonnakasutuse piirangud kohalikku tegevust. Dokumentide eelnõud on leitavad keskkonnaministeeriumi veebilehel ning kättesaadavad ka kohalikes keskkonnaameti kontorites.

Keskkonnaministeeriumi veeosakonna peaspetsialisti Reet Ulmi sõnul näitab ülevaade, et tähelepanu vajavateks veemajandusprobleemideks on kujunemas võõrliikide sissetung ja toitained hajukoormusest. "Invasiivsete võõrliikide tõttu on veeelustik kahjustunud Peipsi järves ja Emajõe alam- ja keskjooksul, kus järjest enam domineerib rändvähk. Rannikuvees levib mudakrabi, kes on arvatavasti siia jõudnud laevade ballastveega," lausus Ulm.

Positiivse poole pealt on viimastel aastatel aga oluliselt vähenenud fosforikoormus veekogudele ja kalade liikumiseks on avatud suur hulk paise.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles