Lääne-Virumaa noored otsisid enda tuleviku võtit

Meeleolukaid vaheesinemisi pakkusid JJ-Streeti tantsukooli õpilased.

FOTO: Helina Lükk

Neljapäeval, 4. aprillil toimus Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse algatusel Väike-Maarja seltsimajas Lääne-Virumaa noortele suunatud konverents "Võti tulevikku". 

Konverentsil osales umbes 200 noort Rakkest, Väike-Maarjast, Simunast, Tamsalust, Võsult, Uhtnast, Rakverest, Tapalt ja Vinni-Pajustist. Päeva juhtis Indrek Lillemägi.

4. aprillil toimus Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse algatusel Väike-Maarja seltsimajas Lääne-Virumaa noortele suunatud konverents "Võti tulevikku".

FOTO: Helina Lükk

Ettevõtmist alustas näitleja ja lavastaja Elina Purde, kes rääkis näitlejatöö ilust ja valust, ning kõlama jäi põhimõte "Ka see läheb üle!". Kaugelt Inglismaalt jõudsid videolahenduse kaudu noorteni Mart Noorma mõtted. Noorma utsitas noori tegema seda, mis meeldib, ja väärtustama kalleid inimesi enda ümber.

Enne lõunapausi vestles noortega noor ise – Merili Carola Kriisa, kes rääkis, et  kõige olulisem on uskuda eelkõige iseendasse ja püüelda oma unistuste täitumise poole. Tüdruk nentis, et teel olevatele takistustele ei tohi kergel käel alla vanduda. Meeleolukaid vaheesinemisi pakkusid JJ-Streeti tantsukooli õpilased.

Aruteluringis kohtusid Väike-Maarja vallavanem Indrek Kesküla, Väike-Maarja gümnaasiumi vilistlane Thomas Tammus, Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse president Keneli Pohlak ja Eesti Noorteühenduste Liidust Karl Andreas Sprenk. Räägiti elu võimalikkusest maal, eeskujudest, omaalgatuslikkuse olulisusest ja kogukonna väärtustamisest.

4. aprillil toimus Väike-Maarja gümnaasiumi õpilasesinduse algatusel Väike-Maarja seltsimajas Lääne-Virumaa noortele suunatud konverents "Võti tulevikku".

FOTO: Helina Lükk

Andrei Zevakin inspireeris noori katsetama ja leidma oma nišši. Kõige tähtsam on pühendumine, enda tuleviku nimel töötamine ja mitte liiga kõrgete ootuste seadmine. Päeva lõpetas lauljanna Sünne Valtri, kes tõdes, et kui naeratada, siis naeratab ka maailm vastu. Enne tordisöömist said noored päeva jooksul kogutud teadmised proovile panna Kahooti mängides. Noortes tekitas võistlemine hasarti ja elevust.

Tagasi üles