Sotsiaalkindlustusamet tutvustab vanemahüvitise süsteemi muutusi

Uus kampaania tutvustab vanemahüvitise süsteemi muudatusi. Pilt on illustreeriv.

FOTO: Elmo Riig

Sotsiaalkindlustusamet korraldab teavituskampaania, millega tutvustab vanemapuhkuste ja -hüvitiste süsteemi 1. septembrist jõustuvaid muudatusi.

Kampaania "Kasvage koos" eesmärk on viia kurssi praegused ja tulevased lastevanemad vanemahüvitise muudatuste ning juba olemasolevate võimaluste ja õigustega, edastas amet.

Peamiselt sotsiaalmeedias levivates reklaamides on fookuses lastevanemad ja pereplaneerijad, kes räägivad oma lugusid, avavad oma väärtushinnanguid ja tõmbavad tähelepanu sõnumitele. Digikampaania toimub kahes jaos: aprillis ja augustis.

Sotsiaalkindlustusameti hüvitiste osakonna nõuniku Marjana Lazarenkovi sõnul jõustub septembrist vanemahüvitise süsteemis kaks olulist muudatust.

"Muudetakse vanemahüvitise arvestusperioodi ning lõpetatakse lapsehooldustasu maksmine. Vanemahüvitise suurust hakatakse septembrist arvutama lapse sünnist üheksale kuule eelnenud 12 kalendrikuu sissetuleku alusel. Lapsehooldustasu maksmine lõpetatakse järk-järgult ning vastavad vahendid seotakse vanemahüvitise süsteemi," selgitas Lazarenkov ning lisas, et kõik pered, kuhu sünnib laps hiljemalt 31. augustil, saavad lapsehooldustasu vana korra järgi.

Tagasi üles