83-aastase Lea Karja vitaalsuse võti peitub töös
 

Aseri kooli ajalootoa hinge, eluaegse õpetaja Lea Karja rahulolu võti on töö.

FOTO: Meelis Meilbaum

Aseri koolimaja ajalootoa hing Lea Karja on ootusärev, sest kuu aja pärast läheb ta oma kursuse kokkutulekule, et taaskohtuda 60 aastat tagasi Tartu ülikooli ajalooteaduskonna lõpetanud vanade kamraadidega. See on üks raudne seltskond. Näiteks poliitik Tunne-Väldo Kelam ja sotsiaalteadlane Ülo Vooglaid on niisama suurepärases vormis nagu Lea Karja. Kokkutulekud on toredad kohtumised, kus juba pika elu elanud inimesed, kirglikult oma asja ajav intelligents, tuletab meelde ... “Oma minevikku, räägime olevikust ja räägime ka tulevikust,” ütleb Lea Karja selle talle olulise kohtumise kohta.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Lea Karja on naine, kes vaatab inimestele otse silma sisse, tema olekust kiirgab vankumatust, sõnapidamist, iseloomu. Jutus on palju arve, kuid need on ülitäpsed, riburada peas, ilma et aastakümned oleksid midagi meelest pühkinud või arvurea sassi ajanud.

“Selline ma olen,” nendib ta. Aseri aukodanik, vedur, maasool, ilmselgelt ülesehitaja, 83-aastane eluaegne pedagoog, kes käib iga päev tööl. Tema energia on isegi mitu korda nooremate jaoks hämmastavalt võimas.

Tagasi üles