L, 1.10.2022

Rakverre kolinud metskitsekari on tuttav ka päästjatele

Toomas Herm
Rakverre kolinud metskitsekari on tuttav ka päästjatele
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Päästjad soovitavad Rakveres vahetevahel ringi jooksvad kitsed rahule jätta, sest loomad leidvat ise tee metsa.
Päästjad soovitavad Rakveres vahetevahel ringi jooksvad kitsed rahule jätta, sest loomad leidvat ise tee metsa. Foto: Urmas Luik

Eile õhtul kell 20.39 said päästjad väljakutse, et Rakvere linna vahel jalutab sõiduteel noor metskits. Inimesed püüdsid Võidu tänaval kitsehakatise kinni, kohale kihutanud päästjad panid ta puuri ja viisid loodusesse.

Päästetöid juhtinud Rakvere päästekomando meeskonnavanem Margus Kaldma rääkis, et loom oli rahulik. Vigastusi tal polnud.

Rakvere komando pealik Mati Väljaots nentis, et see polnud esimene kord, mil pritsimehed pidid metskitsega tegelema. Päästja sõnul ei pea inimesed neid loomi kinni pidama. "Nad mõnikord jooksvad ringi ja leiavad ise tee metsa," teadis Väljaots. Samas mõistis päästekomando juht inimesi, kes looma nähes arvavad, et too on vigastatud ja vajab abi. Väljaots soovitas siiski kitsed rahule jätta ja sekkuda vaid siis, kui loom on vigastatud. Siis tuleks sellest teada anda helistades hädaabinumbril 112.

Tähelepanelikud linnaelanikud on märganud, et Rakveres Linnuriigi ja Lilleoru piirkonnas seikleb vähemalt neljast metskitsest koosnev kari. Loomad on tuttavad ka kohaliku jahindusklubi tegevjuhile Jaan Villakule, kes on neid oma töökabineti aknast mitu korda näinud.

Märksõnad
Tagasi üles