Teatrilaval hakkavad möirgama mootorattad

Stseen lavastusest “Toru. Krossides läbi elu”.

FOTO: Ugala teater

Ugala saabub Rakverre motokrossisuitsuse tragikomöödiaga: kolmapäeval, 24. aprillil kell 19 rullub Ott Aardami autorilavastuses “Toru. Krossides läbi elu” lahti eestlastele nii omasest tagasihoidlikkusest lahti päästetud inimtunnetekross.

Ott Aardamile omase sooja huumoriga laetud algupärand kõneleb tsiklite möirates ühest motokrossist läbiimbunud Eesti perekonnast, kes käitub kohati üpris Itaalia pere moodi.

Sellel perel on oma krossirada, mille pereisa on oma käte ja traktoriga ehitanud ning mille ümber on keerelnud kogu nende elu. Ka pere vanem poeg Anton on sellelt rajalt tuule tiibadesse saanud. Nüüd pesitseb ta Itaalias ja teda kutsutakse motoäss Antonioks. Kodus ei ole Antonio käinud juba 20 aastat ja ainult tema perekond teab, miks.

Ent siis saabub päev, mil perelt tahetakse võtta ära nende maad ja metsad ning nende armsale krossirajale ehitada mingi kummaline kogu Euroopat läbiv suur toru. Pereema sel ilma võitluseta juhtuda ei lase ning sunnib ka oma kuulsat poega naasma, kuid sellel külaskäigul võivad olla ohtlikud tagajärjed. Kui euroametnike ja vallajuhtidega tüli norida, võib kergesti juhtuda, et perekonna vanad saladused kistakse päevavalgele.

Krossilugu mängivad Terje Pennie, Peeter Jürgens, Tanel Ingi, Tarvo Vridolin, Kata-Riina Luide, Triinu Meriste, Laura Peterson, Luule Komissarov, Rait Õunapuu, Peeter Konovalov, Kiiri Tamm ja Reigo Tamm rahvusooperist Estonia.

Lavastuse kunstnik on Andri Luup, kostüümid on loonud Pille Küngas, muusikalise kujunduse Ivar Põllu Tartu Uuest Teatrist ning valguskujunduse Sander Aleks Paavo.

Tagasi üles