E, 5.06.2023

Viimane võimalus: tunnusta oma lapse õpetajat!

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Twitter
Comments
Vinni-Pajusti gümnaasiumi pedagoogi Malle Magerit märgati ja ta krooniti aasta klassiõpetajaks.
Vinni-Pajusti gümnaasiumi pedagoogi Malle Magerit märgati ja ta krooniti aasta klassiõpetajaks. Foto: Hendrik Osula

Neljapäevani on võimalik tunnustada haridustöötajaid ja hariduse toetajaid esitades nad aasta õpetaja konkursile.

Kandidaate on võimalik esitada kolmeteistkümnes kategoorias: aasta lasteaiaõpetaja, klassiõpetaja, klassijuhataja, põhikooliõpetaja, gümnaasiumiõpetaja, klassijuhataja, kutseõpetaja, õppejõud, tugispetsialist, õppeasutuse juht, hariduse sõber, haridustegu ja kool.

Haridus- ja teadusminister Mailis Reps ütles, et loomulikult ei tee õpetajad oma tööd rikkuse ja kuulsuse pärast, kuid inimlikud tänusõnad peaksid jõudma nendeni, ükskõik kas konkursi abil või ilma."

Kandidaate saab esitada SIIT.

Pärast kandidaatide esitamist alustavad parimatest parimate väljaselgitamiseks tööd maakondlikud komisjonid. VIROL-i moodustatud maakondlik komisjon valib igasse kategooriasse (välja arvatud kategooriad aasta õppejõud, riiklik elutööpreemia ja aasta kool) esitatud kandidaatide seast ühe kandidaadi esitamiseks üleriigilisele komisjonile. Komisjoni esitatud kandidaat on ka vastava kategooria laureaat Lääne-Virumaal.

Seejärel asub tööle riiklik hariduspreemiate komisjon, kuhu kuuluvad haridusega seotud organisatsioonide esindajad.

Auhinnad antakse välja 5. oktoobril Jõhvi kontserdimajas toimuval aasta õpetaja galal "Eestimaa õpib ja tänab", millest teeb otseülekande ka Eesti Televisioon. 

Eelmisel aastal kandideerisid aasta klassijuhataja tiitlile Malle Mager Vinni-Pajusti gümnaasiumist ja Julia Mägi Rakvere gümnaasiumist. Malle Mager krooniti aasta klassiõpetajaks.

Kandidaate maakondlikele täiendavatele kategooriatele saab esitada samuti 18. aprillini ja seda saab teha SIIT.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles