R, 2.06.2023

Rakvere ametikooli liginullenergia-õpilaskodus peeti sarikapidu

Facebook Twitter
Comments

Täna peeti Rakvere ametikooli õpilaskodu sarikapidu, tähistamaks liginullenergiahoone maksimaalse kõrguse saavutamist.

Õpilaskodule tulid head soovima haridus- ja teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhata Teet Tiko, Riigi Kinnisvara arendus- ja ehitusosakonna direktor Mihkel Mäger, AS-i Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe, Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba ning Rakvere linnapea Marko Torm.

"Rakvere ametikooli õpilaskodu hoone kõrguse saavutamine on kauaoodatud sündmus nii ametikooli kui ka rajatava Rakvere riigigümnaasiumi jaoks. Tulevikus saavad valmivat õpilaskodu ühiselt kasutada mõlema õppeasutuse õpilased ja see on selge märk õmblusteta hariduse tähendusest: lisaks võimalusele õppida mõlemas koolis pakutavate kursuste järgi on tulevikus õpilastel võimalik kasutada ühiselt ka mõlema kooli taristut. Nii saab õppija ise valida oma huvidele ja vajadustele vastavaid kursusi kas kutsekoolist või riigigümnaasiumist ning vajadusel ka ühest koolist lihtsamini teise üle minna," ütles haridus- ja teadusministeeriumi kutsehariduse osakonna juhataja Teet Tiko.

Õpilaskodule lisaks ehitatakse multifunktsionaalne spordiväljak, jalgrataste hoiuruum ning parkla õpilaskodu kasutajatele ja külalistele. Rakvere ametikool on suurim kutseõppeasutus maakonnas, koolis õpib ligikaudu 750 õpilast mitmest Eesti maakonnast.

"Ma julgen väita, et valmiv ühiselamu saab olema Eesti tänapäevaseim ja ka keskkonnasõbralik. Rajatav õpilaskodu tuleb liginullenergia-koolihoone, kus on õpilastele 200 kohta. Lisaks õpilaskodule rajame ka multifunktsionaalse spordiväljaku, mis ehk aitab tulevastel õpilastel hästi sisse elada uude kogukonda," lisas Riigi Kinnisvara arendus- ja ehitusdirektor Mihkel Mäger.

Ehitustööd on plaanis lõpetada 2019. aasta lõpuks, projekti kogumaksumus on 4,53 miljonit eurot ilma käibemaksuta. Õpilaskodu on planeeritud 200 kohaga, neljakorruselisena ning suletud netopind on 2957 ruutmeetrit. 

Merko Ehitus Eesti juhatuse liige Jaan Mäe lisas, et sarikapidu on ehituses tähtis verstapost. "Hoone vorm on oma täies mastaabis ja kõrguses valmis ning tellija näeb iga päevaga aina enam ja reaalsemalt, mida ta ostab. Loodan väga, et nähtu meeldib," ütles Mäe.

 Riigi Kinnisvara ja AS Merko Ehitus Eesti sõlmisid eelmise aasta oktoobris ehituslepingu Rakvere ametikooli liginullenergianõuetele vastava õpilaskodu ehitamiseks Rakvere linnas asuvale kinnistule aadressiga Piiri tn 8. Rakvere ametikooli hoonekompleksi kuuluv 1961. aastal ehitatud ja aastate jooksul amortiseerunud õpilaskodu lammutati täielikult. Hoone oli kooli peamajaga kokku ehitatud: 1915. aastal rajatud peahoonet ja lammutatud õpilaskodu ühendas 2012. aastal valminud ühekorruseline lamekatuse ja pinnasel asuva põrandaga hooneosa.

Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba lausus, et tal on hea meel, et õpilaskodu ehitus kulgeb hoogsalt ja on jõutud sarikapeoni. "Ehitajad on olnud erakordselt tublid ja liiguvad hetkel suisa ennaktempos. Usun, et neil pole põhjust meile otsasarika külge vanu tööpükse panna. Oleme igatahes valmis kooli kokkade ja kokaõpilaste abiga neid kostitama," ütles Rooba.

Rakvere linnapea Marko Torm ütles, et Rakverele üliolulise arendustöö üks vaheetapp saab läbitud. "Kaunis ja tänapäevane õpilaskodu ei ole pikisilmi oodatud vaid ametikooli õpilaste, vaid ka Rakvere linna poolt. Oleme koostöös ametikooli ja riigiga arvestanud uue ehituse juures ka tulevase riigigümnaasiumi mahtudega. Usun ise, et suvisel perioodil võib sellest abi olla ka linna külalistele uute majutusvõimaluste pakkumise näol. Ametikooli akadeemilise ja praktilise taseme osas oleme saanud pikalt uhkust tunda – nüüd jõuab ka taristu edukalt järele," märkis linnapea.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles