Õpilaskodu kerkib kiires tempos

Kui veebruaris pandi ametikooli õpilaskodule nurgakivi, siis üleeile oli põhjust jälle kokku saada – jõuti sarikapeoni.

FOTO: Vladislav Musakko

Küünlakuu kuuendal päeval oli päris krõbe külm ja see näpistas Rakvere ametikooli õpilaskodu nurgakivi panekule kogunenuid ninast omajagu. Kümmekond nädalat hiljem, üleeile, peeti juba neljakorruseliseks kerkinud hoone sarikapidu.

“Ehitaja on väga tubli olnud, töö on väga kiire ja kvaliteetne,” kiitis Rakvere ametikooli direktor Kuno Rooba, kes avaldas lootust, et õpilased saavad uude majja kolida juba enne lepingus ette nähtud tähtaega. Õpilaskodu hoone peab saama kasutusloa 22. novembriks, kuid Merko Ehitus on lubanud jätkata samas tempos ning anda maja enne tähtaega üle.

Merko Ehituse juhatuse liige Jaan Mäe kinnitas, et ehitus jätkub kiirelt ja kvaliteetselt.

Riigi Kinnisvara aktsiaseltsi arendus- ja ehitusosakonna direktor Mihkel Mäger nentis, et nende asutuse jaoks pole sugugi igapäevane kellelegi kodu ehitada. “Aga sarikapidu on eelkõige ehitaja pidu ja meie siiras tänu neile tehtud tubli töö eest,” kõneles Mäger.

Kuno Rooba märkis, et kahesajakohaline õpilaskodu ei saa koduks mitte ainult ametikooli õppuritele, vaid ka Rakverre rajatavasse riigigümnaasiumisse kaugemalt õppima tulijatele.

Rakvere linnapea Marko Torm kõneles, et ametikooli õpilaskodu valmimist on väga pikalt oodatud. “Nüüd tahaks juba kiiresti maja avamiseni jõuda,” sõnas linnapea. Torm lootis, et kui linn Vallimäe kompleksi valmis saab ja see üritustega rahvast Rakverre meelitama hakkab, on suviti võimalik õpilaskodu ka linna külaliste majutamiseks kasutada. 

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles