Kauris kiiguvad kepsakad kanad

Rakvere eralasteaia Kaur Posti tänava majas elavad mõnusat elu neli kana ja kukk. Kõik lapsed on sulgsabadest vaimustuses.Suure rõõmu ja armastusega hoolitseb nende eest ka Artur. 

FOTO: Vladislav Musakko

Õpetaja Heidi Jakobsonil oli unistus: pikka aega soovis ta, et hoovil sibliksid ringi oma linnukesed. Nädala jagu enne ülestõusmispühi saabunud sulgsabad on nüüd Posti tänava lasteaias kenasti kohanenud ja õnnelikud kanad on munenud juba esimesed munad. Valgete seas ka hõberohelisi.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Artur loeb kirjutamise rütmis ette selle, mis ta hetk tagasi munakarbile ülipüüdlikult maalinud oli. “Sipsikute ka-na-mu-nad.” Poiss Kauri lasteaia Sipsikute rühmast lisab, uhkusenoot hääles, et tegi selle kanadele munade jaoks.

Munakarp rändab kuuri, kus on nelja kana varju- ja elupaik. Selle on Sipsikud mõnusalt koduseks muutnud. Kuke, Kirk, Luke, Tok-Tok – laste antud lindude nimed ja kanadest tehtud joonistused kaunistavad kuudi seina, andes teada, et just siin asub nende pesa. “Tõime nädal tagasi nad bussiga Läsna külast siia Rakveresse,” jutustab koolieelik Miia.

Tagasi üles