R, 24.03.2023

Riigieksamite perioodi avab täna eesti keele riigieksam

Merly Raudla
Riigieksamite perioodi avab täna eesti keele riigieksam
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Eesti keele eksamil osaleb 6970 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat.
Eesti keele eksamil osaleb 6970 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Foto: Arvo Meeks

Täna algava riigieksamite perioodi avab eesti keele eksam, millele on registreerunud 6970 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat. Homme toimub eesti keele kui teise keele eksam, kuhu on end kirja pannud 2427 eksamitegijat. 

Eesti keele riigieksam on kaheosaline ning sellega mõõdetakse lugemis- ja kirjutamisoskust. Eksamitöös on neli varianti, millest õpilane valib ühe. Lugemisosa ülesanded tuginevad tekstidele, mis esindavad ilukirjandust, publitsistikat ja populaarteadust. Kirjutamisosas tuleb eksaminandil luua 400-sõnaline arutlev kirjand ning see pealkirjastada. Eesti keele riigieksam algab kell 10 ja lõppeb 16. Täpsem info eksami sisu kohta avaldatakse Innove kodulehel hiljemalt kell 16.

Homme toimub eesti keele kui teise keele riigieksami kirjalik osa, eksami suuline osa on 24. ja 25. aprillil. Eksam mõõdab keeleoskust B2-tasemel ja koosneb viiest osaoskusest: kirjutamine, kuulamine, lugemine, keele struktuuri tundmine ja rääkimine. Eksami kirjalik osa algab kell 10 ja lõpeb ligikaudu 14.30.

Riigieksamite periood jätkub 6. mail  toimuva inglise keele eksamiga ning lõppeb 24. mail matemaatika eksamiga. Võõrkeele riigieksameid asendavad prantsuse, saksa ja vene keele rahvusvahelised eksamid toimuvad aprillist juunini. Riigieksameid teeb tänavu 10 179 õpilast, kellest 8352 on gümnaasiumiõpilased, 663 gümnaasiumi varem lõpetanud ning 1164 kutseõppeasutuste õpilased.

Märksõnad
Tagasi üles