P, 29.01.2023

Laupäeval toimub avatud kalasadamate päev

BNS
Laupäeval toimub avatud kalasadamate päev
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Fotomeenutus kalasadamate päevalt Võsu sadamas.
Fotomeenutus kalasadamate päevalt Võsu sadamas. Foto: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Laupäeval toimub kolmas üleeestiline avatud kalasadamate päev, kui 22 sadamat kutsuvad endale külla, et tutvustada kalandust ja kalasadamate igapäevaelu.

Külastajad saavad üritusel kaasa osta ja maitsta värsket kala ja kalatooteid ning osa võtta meelelahutuslikust kogupereüritusest. Igal sadamal on oma programm.

"Eesti on kalariik ja juba meie esivanemate toidulaual oli kala hinnatud söök," ütles maaeluminister Tarmo Tamm. "Eesti elanikel on vedanud, sest meie kalurid pakuvad neile värsket kala nii Läänemerest kui ka siseveekogudest. Avatud kalasadamate päev on hea võimalus sadamates uudistada ja näha, kuidas seal elu käib, teha kaluritega juttu, osta neilt äsja püütud kala ning veeta koos pere ja sõpradega üks meeleolukas päev."

"Kõik külastajad, kel on plaan kala soetada, võiksid endaga kaasa haarata anuma, kuhu kala sisse panna," ütles avatud kalasadamate programmide koordinaator Toomas Armulik. "Lisaks tasub arvestada ilmaga ja end pigem soojalt riidesse panna," lisas Armulik.

Sadamates on kohal kalateadlased, kalakokad, kohapeal saab osaleda käsitöö- ja õpitubades ning käia kalakohvikutes. Külastajate meelt lahutavad paadisõidud ja muusikalised kollektiivid ning lastele toimuvad kalaõpitoad, virtuaalreaalsus, teadusteater ja õngekoolitused.

Virumaal ootavad lahkesti külalisi Võsu, Toila ja Eisma sadam.

Märksõnad
Tagasi üles