Riigieksamite avapauk: noored näitasid väledat sulejooksu

Kuigi koolides on vaheaeg, hingati eesti keele riigieksami rütmis. Vinni-Pajusti gümnaasiumi direktor Henry Kallaste jagab veel soovitusi.

FOTO: Meelis Meilbaum

Eile hommikul kell kümme andsid üle Eesti ligi 7000 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat riigieksamiperioodile avalöögi eesti keele eksamiga. Vinni-Pajusti gümnaasiumi 24 abituriendil olid reeglid korratud, tsitaadid üle vaadatud. Šokolaadilõhn hõljus ruumis ja pastapliiatseid oli kaasas varuga.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Eile hommikul kell kümme alustasid üle Eesti ligi 7000 gümnaasiumi ja kutseõppeasutuse lõpetajat riigieksamite aega eesti keele eksamiga. Vinni-Pajusti gümnaasiumi 24 abituriendil olid reeglid korratud, tsitaadid üle vaadatud. Šokolaadilõhn hõljus ruumis ja pastapliiatseid oli kaasas varuga.

Neli pastapliiatsit, vesi ja tume šokolaad oli abiturient Reimo Arbali eksamile kaasa võetud pagas. Noormees, kes unistab õppida füsioterapeudiks või kehakultuuri, nentis, et eksamitulemusest oleneb ta tulevik, kuid viimase hetke spurtija ta pole. Kolm aastat on saanud riigieksamiks valmistuda, nüüd tuleb tulemus hästi ära vormistada. Laia silmaringiga noormees lausus, et tõenäoliselt on üks eksamiteema seotud meie emakeelega.

Tagasi üles