Marti Kuusik: “Ministril on õnneks autojuht”

Marti Kuusik.

FOTO: Eero Vabamägi

4. märtsi hommikul Rakvere linnas politseile kihutamise ja alkoholi tarvitamise jääknähtudega vahele jäänud EKRE väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministrikandidaat Marti Kuusik lausus, et tuleb aru saada, et ootused ministrile või ministrikandidaadile on veidi erinevad ootustest tavalisele inimesele.

“Mina olin tol hetkel täiesti tavaline inimene, kes valimisjärgse esmaspäeva hommikul hindas tööle kiirustades olukorda pisut valesti,” lausus Kuusik. Ta nentis, et juhtunu ei ole kindlasti midagi niisugust, mille üle uhkust tunda või õnnelik olla. “Igal juhul on mul häbi,” sõnas mees.

Politsei Kuusikule trahvi ei määranud, kuna mees tunnistas süüd ja kahetses tehtut. Nüüd peab ta kümne kuu jooksul läbima mõjutusprogrammi KOJU. “Ju oli seda siis vaja. Nüüd saan osaleda koolitusel ja võin hiljem tarku nõuandeid teistelegi jagada,” kõneles Marti Kuusik.

EKRE esimees, siseministrikandidaat Mart Helme sõnas, et Marti Kuusiku jääknähtudega autosõit pole nii tõsine teema, mille pärast ministrikandidaati maha kanda.

“Tegemist on niisuguse piiripealse asjaga, politsei ju mitte mingeid muid sanktsioone kui hoiatus ja saatmine nii-öelda koolitusele ette ei võtnud, sel hetkel ei olnud ta veel ministrikandidaat, tal ei olnud õrna aimugi sellest, et ta võiks ministrikandidaadiks saada,” ütles Helme.

Kuidas käivad aga kokku Marti Kuusik, alkohol ja autorool ministriametis? “Ministril on õnneks autojuht,” vastas Kuusik sellele küsimusele.

Tagasi üles