Kohtumise käigus kõneldi turismikorralduse hetkeseisust ja väljakutsetest nii riiklikul kui ka maakondlikul tasandil ning kaaluti edasisi samme.
Rakvere linnapea Marko Tormi sõnul on Rakvere linn väga suurte sammudega arendamas linnakeskkonda, muutes seda atraktiivseks ka külalisele, lisaks suured ja külastajaid kõnetavad objektid, nagu Pika tänava arendus, Vallimäe vabaõhulava, Arvo Pärdi nimeline kontserdimaja. "Näeme, et ettevõtjatele on vaja tuge ja selget signaali, et linn panustab omalt poolt külastajate peibutamiseks. Suured, mahukad investeeringud ja eeskätt meie muutuv hoiak peab saama selgeks signaaliks, et Rakvere on valmis veelgi enam võõrustama inimesi mujalt, sest läbi turismiarenduse kasvab maakonnakeskuse maine, linna jäetakse rohkem raha, mis omakorda väljendub uutes töökohtades, paremas maksulaekumises ja nii edasi. Meil on Rakvere teater, Aqva spaa, linnus, kaubanduskeskused, politseimuuseum, spordikeskus, kinomaja ja väga paljud teenindusasutused. Muutuv linnakeskkond, uued objektid ja linna lähiümbrus peab sellele kõigele oluliselt juurde andma – seda kõike on siiski vaja väga selgelt üle Eesti tutvustada, selgitada ja teha tuleb seda süsteemselt ning mitme aasta vältel. Pidevalt. Siis on lootust, et järgnevatel aastatel hakatakse rääkima Rakverest aina enam, ikka positiivses võtmes. Rakvere tõus kannab ka ülejäänud maakonda. Meie häid tegijaid Viru-Nigula vallast kuni Lehtse ja Kiltsini välja," kommenteeris linnapea Marko Torm.
EAS-i turismiarenduskeskuse direktori Margus Sameli sõnul on Eesti piirkonnad omamoodi üleminekustaadiumis. "Märkimisväärselt on investeeritud objektidesse, mis toovad nii välis- kui ka siseturiste ning millest on võitnud ka kohalik kogukond. Samas on rahastus olnud projektipõhine ning projektide lõppedes on küsimuseks, kuidas edasi, nii et tehtu oleks ka jätkusuutlik," kommenteeris Sameli.