Integratsiooni sihtasutus otsib partnereid noorte pereõppeks

Marju Lina
Copy
Keeleõpe on kõige efektiivsem koos elades ja mängides. Foto on illustratiivne.
Keeleõpe on kõige efektiivsem koos elades ja mängides. Foto on illustratiivne. Foto: HEGE-LEE PAISTE

Alates 24. aprillist kuni 25. maini saavad mittetulundusühingud taotleda integratsiooni sihtasutuselt toetust summas 15 000 – 50 000 eurot selleks, et sel suvel saaksid eesti keelest erineva emakeelega noored koos eestlastest noortega eesti peredes eesti keelt õppida. 

Eestis registreeritud mittetulundusühingud, kes on valmis suvel tagama eesti keelest erineva emakeelega noortele vanuses 7–19 eluaastat võimaluse elada ja õppida eesti keelt 10–12 päeva eesti peres, saavad taotleda integratsiooni sihtasutuselt rahalist toetust.

 "Igapäevane eesti keel ja igapäevased eestlaste kombed saavad selgeks vaid siis, kui päevast päeva eestlastega koos toimetada. Seepärast oleme juba 20 aastat mittetulundusühingute kaasabil kokku viinud eesti keelest erineva emakeelega noori ja eesti keelt emakeelena kõnelevaid noori eesti peredes, et nad mõne suvenädala jooksul koos toimetaksid – tutvuksid ajalooga, saaksid kultuurielamusi, teeksid sporti jne. Seda kõike eesti keeles," selgitas integratsiooni sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonna juht Jana Tondi.

Sihtasutus on toetanud eesti keele ja kultuuri õpet peredes ning laagrites alates 1998. aastast. Praeguseks on sellest osa saanud ligikaudu 20 000 last ja noort Eesti eri paigust.

"Loodame, et sel suvel võtavad eestlastest pered vastu üle 200 noore. Selleks soovime eelkõige leida mittetulundusühingud, kes meie sihtasutuse rahalisel toel tagavad noortele ja peredele võimalusi koos tegutseda. Seejärel teavitame, millised võimalused tänavu suvel avanevad," märkis Jana Tondi.

"Täpset infot leiavad huvilised sihtasutuse kodulehelt www.integratsioon.ee/konkursid ja saavad infopäevadel, mis toimuvad 10. ja 14. mail," lisas integratsiooni sihtasutuse keelelise ja kultuurilise kümbluse valdkonna juht.

Taotlusvooru rahastab kultuuriministeerium.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles