Liitlaste lahingugrupiga liituva Prantsuse kontingendi tehnika jõudis Tapale

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Täna saabus Prantsusmaalt Tapale esimene osa Prantsuse kontingendi tehnikast ja varustusest. Prantslased vahetavad maikuus välja Eestis paikneva NATO lahingugrupi Belgia kontingendi kaitseväelased.

Prantslaste logistilise toetuselemendi ülem major Marc-Antoine ütles, et Eestisse jõudmine mööda raudteed võttis aega paar nädalat, mille jooksul laaditi ümber nii tehnikat kui ka varustuse konteinereid.

"Oleme siin selleks, et treenida koos oma sõprade ja kolleegidega Eestist, Ühendkuningriigist ning Belgiast, arendamaks meie üksuse oskusi ja tugevdada Eesti julgeolekut," lausus major Marc-Antoine.

Ta lisas, et Prantsusmaa üksustel, mis teenisid NATO lahingugrupi koosseisus 2017. aasta märtsist detsembrini, on Eestist jäänud vaid head mälestused ning saadud kasulikud kogemused. "Siinsed inimesed on väga sõbralikud ja külalislahked ning kaitseväelased väga professionaalsed," ütles major Marc-Antoine.

Tapale jõudev tehnika pärineb Prantsusmaa eri üksustest ning koosneb umbes 80 ühikust, näiteks saabuvad koos prantslastega viis tanki Leclerc, 16 jalaväe lahingumasinat VBCI, taktikalised sõidukid, veoautod.

Uus Prantsuse kontingent jääb Eestisse tänavuse aasta lõpuni, mil selle vahetab välja Taani üksus.

Tagasi üles