Rakvere aitab võõrustada miljonite televaatajateni jõudvat noorte jalgpalli-EM-i finaalturniiri

Eesti Jalgpalli Liidu esindus eesotsas peadirektor Tõnu Sireliga (paremal) alustas kuni 17-aastaste noormeeste Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriga seonduvaid kohtumisi Rakverest.

FOTO: Kristel Mänd

Teisipäeval külastas Rakvere linnavalitsust Eesti Jalgpalli Liidu delegatsioon. Visiidi eesmärk oli anda ülevaade järgmisel suvel Eestis korraldatava kuni 17-aastaste noormeeste jalgpalli Euroopa meistrivõistluste finaalturniiriga seonduvast. Ühtlasi uuris alaliit omavalitsuse valmisolekut suurturniiri võõrustada.

Ehkki suurem töö EM-i mängude Rakverre toomise nüansside puhul seisab alles ees, andis linnapea Marko Torm mõista, et Rakvere on kindlasti EM-ist huvitatud.

Ta märkis, et kui finaalturniiri esialgses plaanis nähakse ette kolme alagrupimängu pidamist Rakvere staadionil, siis omavalitsus soovib siia lisaks ühte veerandfinaalkohtumist. "Meie ambitsioonid on alati suuremad ja püüame maksimumi," lausus Torm.

Kuni 17-aastaste noormeeste jalgpalli-EM-i finaalturniirist tuleb läbi aegade suurim rahvusvaheline tiitlivõistlus Eesti pinnal. Seda seetõttu, et tavapärase kaheksa riigi asemel osaleb turniiril koos võõrustajatega 16 riigi koondis. Kui Eesti koondis on esindatud EM-il korraldajana, siis ülejäänud 15 osalevat riiki selguvad valikturniiride lõppedes järgmiseks kevadeks.

Eesti Jalgpalli Liidul on meie noortekoondisega seotud suured ootused. Meeskonna sisust annavad aimu viimatised tulemused: Eesti noored on sel aastal maavõistluste raames mänginud üle näiteks Hollandi (2:0) ja Prantsusmaa (2:1), aga ka Liechtensteini (7:0) ja Fääri saarte (5:0) eakaaslased. Enne prantslaste alistamist saadi samalt vastaselt mõni päev varem 0:4 sugeda.

EM-finaalturniiri mängude korraldamiseks on välja valitud kaheksa staadioni. Turniiri direktori Kadri Jägeli sõnul kuulub neist Rakvere staadion koos Lilleküla, Kadrioru ja Haapsalu staadioniga võistluste nii-öelda põhjakeskusse.

Turniiri lõunakeskuse mängude toimumispaikadena nähakse Tartu Tamme staadioni, Võru spordikeskuse staadioni, Otepää Tehvandi ning Viljandi staadioni. "Staadionid on praeguse seisuga UEFA poolt üle vaadatud ja kinnitatud, aga lõplik olukord selgub peale seda, kui kohalikud omavalitsused on andnud nõusoleku nende staadionide kasutamiseks," märkis Jägel.

Treeninguväljakutena leiavad rakendust veel mitme teise valla ja linna territooriumil paiknevad staadionid. Ühtekokku on turniiri korraldamisega seotud 13 Eesti omavalitsust.

Sarnaselt 2012. aastal Eestis korraldatud kuni 19-aastaste noormeeste EM-i finaalturniiriga toodab telekanal Eurosport vähemalt 14-st järgmise aasta suurturniiri mängust rahvusvahelist telepilti. See jõuab sajas riigis ligikaudu kümne miljoni jalgpallihuvilise televaatajani. Eurospordi kõrval kannab mitu EM-i matši üle Eesti rahvusringhääling.

EM-i finaalturniir algab järgmise aasta 21. mail ja kulmineerub finaalmänguga 6. juunil.

Tagasi üles