Aqva Hotels rajab Viljandisse veekeskuse

Viljandis anti neljapäeval veekeskusele roheline tuli.

FOTO: Elmo Riig

Viljandi linnavolikogu kiitis neljapäevasel istungil heaks Aqva Hotelsi ujulapakkumuse ning seega rajab Rakvere ettevõte suure tõenäosusega Viljandi järve äärde spaahotelli ja veekeskuse. 

Linnavolikogu hääletusel oli kohal 23 saadikut, 22 hääletas veekeskuse poolt ja üks saadik jäi erapooletuks. Viljandi vallavolikogu kiitis Rakvere investorite ujulapakkumuse heaks märtsi lõpus. 

Viljandi linnajuhid on veekeskuse ehitust kavandanud ligi 20 aastat. Mullu oktoobris loobus linn ideest rajada keskus oma raha eest ning otsustas riigihanke konkursi korras leida ettevõtja, kes selle rajaks.

Niisiis kuulutasid Viljandi linn ja vald möödunud aasta lõpus välja ühise hanke ujulateenuse ostmiseks. Ainsa pakkumuse esitas Rakvere firma Aqva Hotels OÜ, kellega Viljandi alustas läbirääkimisi veebruari alguses.

Kui juriidiliselt saab linn osta vaid ujumisteenust, siis ujulateenuse hankes kirjeldab linn ka seda, milline peab olema ujula juures olev veekeskus. Nimelt toodi hankes välja, et ujula peab asuma uusehitisena rajatud hoones, kus peab paiknema ka vee- ja saunakeskus. Ühtlasi peavad veekeskuse sportimisala ja meelelahutuslikuks tegevuseks määratud ala asuma eraldi tsoonis. 

Veekeskuse rajaja peab linnale ja vallale ujulateenust osutama kümme aastat. Linn ja vald koos ostavad pakkujalt ujulateenust kokku vähemalt 40 rajatundi päevas või 200 rajatundi nädalas.

Viljandi linn plaanib ujulas osta koolilastele ujumisaegu ligi 300 000 euro eest aastas. Varem on maakonnaleht Sakala kirjutanud, et Aqva Hotels soovib ujumistunde linnale müüa aga 450 000 euro eest.

Aqva Hotels soovib spaahotelli kompleksi rajada Viljandi järve äärde aadressile Roo 9. Hoonekompleksi tulevad kava kohaselt kaheksarajaline 25 meetri pikkune sportbassein, vee- ja saunakeskus, milles on vähemalt viis basseini ja kaheksa sauna, 150 toaga hotell, konverentsikeskus, mille suurim saal mahutab 300 inimest, ning kolm restorani.

Aqva Hotels plaanib spaakompleksi avada 2020. aastal ehk aasta hiljem, kui Viljandi linn ja vald esialgu soovisid.

Tagasi üles