Ailar Holzmann: “Põlevad lapsevankrid pole mingi välja mõeldud jutt”

Aivar Ojaperv
, ajakirjanik
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Ida päästekeskuse juhataja Ailar Holzmann on ka omas majas kokku puutunud inimestega, kes rikuvad tuleohutusnõudeid.
Ida päästekeskuse juhataja Ailar Holzmann on ka omas majas kokku puutunud inimestega, kes rikuvad tuleohutusnõudeid. Foto: Tairo Lutter

Kola täis trepikojad ja keldrid pole võõrad ka Ida päästekeskuse juhile Ailar Holzmannile. Palju ei puudunud, et korteriühistu, mille juhatusse Holzmann kuulus, oleks päästeametilt trahvi saanud.

Päästeametnikud käivad regulaarselt kontrollimas tule­ohutusnõuete täitmist kortermajade trepikodades ja keldrites. Kundasse Mäe tänavale jäid nad paraku hiljaks: möödunud laupäeva õhtul toimus seal tragöödia, kus tulekahjus hukkus kaks inimest, mitu sai vigastada. Kõik olnuks olemata, kui keldris poleks asunud “mööbliladu”.

Teil on isiklik kokkupuude tuleohutusnõuete rikkumisega: palju ei puudunud, et päästeinspektorid oleks välja kirjutanud trahvi korteriühistule, ­mille juhatusse te ise kuulusite.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles