R, 9.12.2022

Saunast ja trennisaalist maailma parimate sekka

Merly Raudla
Saunast ja trennisaalist maailma parimate sekka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Ronald Smorodin (paremal) valmistub koos treener Marko Levtšenkoga taekwondo maailmameistrivõistlusteks.
Ronald Smorodin (paremal) valmistub koos treener Marko Levtšenkoga taekwondo maailmameistrivõistlusteks. Foto: Meelis Meilbaum

Kui enamik Kunda ühisgümnaasiumi abituriente saab eksamiperioodil hommikuti rahulikult puhata ja kasvõi kogu päeva järgmiseks eksamiks valmistuda, siis taekwondo-sportlane Ronald Smorodin on juba kell kuus trennis. Maailmameistrivõistlusteks valmistudes sisustavadki tema argipäevi trenn, trenn, trenn, puhkamine, dieet ja õppimine.

Selleks et ennast mai keskel Inglismaal toimuvatel taekwondo maailmameistrivõistlustel parimast küljest näidata, treenib noormees kolm korda päevas. Raske on ette kujutada, kuidas nii intensiivse sportimise kõrvalt üldse veel vaimselt terav saab olla. Tavaliselt kestab üks treening kaks kuni kaks ja pool tundi ning ainuüksi füüsiline tegevus võtab päevast juba peaaegu terve tööpäeva jagu aega.

Treeningute vahepeal Ronald Smorodin puhkab, ning kui õpetaja teeb eksamiteks ettevalmistava konsultatsiooni, tuleb tegeleda ka õppimisega.

Enne maailma parimate jõuproovi oli noormehel paari kuu jooksul vaja alla võtta peaaegu kümme kilo. Kui pekki on naha vahel palju, on kümne kilo kaotamine kättevõtmise asi. Aga kui noormehel on rasvaprotsent sportlasele omaselt väike, nõuab kaalust allasaamine kõvasti higi ja vaeva. Selle tõttu on noormees terve nädala iga päev käinud saunas. Jopega.

Esimesel korral oli treener kaasas ja selgitas kaassaunalistele, mis pulli see Ronald teeb. Ilmselt päris iga Kunda ujula ja sauna külastaja veel ei tea, et noormees higistab kehakaalu väiksemaks, ning saunas saadavad teda imestunud pilgud.

Ronald on taekwondo trennis käinud peaaegu seitse aastat. Niipea kui Marko Levtšenko spordiklubiga Team Yong trenne tegema hakkas, leidis Ronald, et see on tema ala. Varem tegeles ta ka saalihoki ja jalgpalliga.

Noormees teab, et ilma trennita tulemusi ei tule. “Kui ma täna trenni ei tee, siis ma paremaks ei saa,” märkis Ronald.

Et päeva jooksul mitu trenni vastu pidada, käsib talupojamõistus hommikul suure portsu putru süüa. Praegu kuuluvad Ronaldi menüüsse aga näiteks vesi ja õunad. Noormees on tõdenud, et jõuab ka õunte pealt trenni teha. Hetkel on veel umbes kolm-neli kilogrammi üle.

Treeneri sõnul ei hakatud saunameetodit kohe algul rakendama, et keha võimalikult vähe kurnata. Kuna nüüd on võistlused kohe-kohe ukse ees, tuleb tempot tõsta.

Ronaldil langes kaks väga tähtsat ettevalmistust ühele ajale. Tuleb pingutada füüsist, et olla maailmameistrivõistlustel tasemel, ning hoida aju erksana, et gümnaasiumi lõpueksamid ilusti ära teha. Jäänud on vene keele ja matemaatika eksam. Ja kohe pärast seda on ukse ees ülikooli sisseastumiseksamid. Sportlik noormees plaanib minna kehakultuuri õppima.

Hiljuti toimus Kundas suur taekwondo turniir, kus osalesid ka algajad. Seal oli Ronald juhendaja rollis.

Meie maakonna sportlaste tulemused Kunda Taokwondo Openil

Team Yong
Kuldmedal: Andrei Aksjonov, Emilia Danilova, Jan Krippel, Samantha Kadõ­mova, Hardi Heero, Rosanna Kattai, Markus Malts, Erik Šumilov, Tsergo Tsilk, Jana Šumilova, Igor Zahharov. Hõbemedal: Mohamad Aljabr, Siim Arro, Jan Krippel, Samantha Kadõmova, Martin Kulik, Ken-Ander Melter, Richard Uustalu. Pronks: Mohamad Aljabr, Emilia Danilova, Caspar Nagel, Marten Orav, Chris Peterson, Rasmus Pohlak, Kert Saar, Mihkel Takk, Tsergo Tsilk.
SK Manada
Kuldmedal: Meribel Vaik. Hõbemedal: Alexia Ivanova, Eliis-Beth Vihko, Kristella Rand, Gregor Vanamb. Pronksmedal: Geron Paimre.

Märksõnad
Tagasi üles