iDeal kampaania

Vallimäe kompleks – kellele ja milleks?

Vallimäe laululava on juba maha lammutatud, et teha teed uuele kontserdipaigale.

FOTO: Vladislav Musakko

Rakvere linnapea Marko Tormi hinnangul peab linn kulutama umbes 100 000 eurot aastas, et rajatav Vallimäe kontserdikompleks käima saada. “Iseenesest keegi siia midagi tegema ei tule,” lausus Torm.

Artikkel kuulatav
Minu Meedia tellijatele
Tellijale

Kui algselt kavandati, et Rakvere linn kulutab lisaks 2,455 miljonile eurole eurotoetusele umbes pool miljonit või veidi rohkem ja saab Vallimäe kompleksi (küll ilma purikatuseta) valmis ehitatud, siis praeguseks on linnavolikogu heakskiidu saanud kompleksi ehitusmaksumus kahe miljoni euro võrra suurenenud. Ja see lisaraha tuleb leida linnal.

Paraku ei pruugi praegu välja käidud 5,1 miljonit eurot olla lõplik summa, mis ehitustöödele kulub. Marko Torm kõneles Rakvere linnavolikogu majandus- ja kultuurikomisjoni ühisistungil, et Vallimäe projekt on pea kümme aastat tagasi tehtud ning selle koostamisel on üpris vähe arvestatud ürituste korraldajatega. “Sestap peame projekti pidevalt üle vaatama,” lausus linnapea. Samas on spetsialistide hinnangul projekteerimisel arvestatud kohati liiga kallite lahendustega, mida saaks odavamatega asendada.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles