Sisukord
Uudised
Postimees

Täiskasvanud õppurid manööverdatakse ametikooli

3 min lugemist
Rakveres kutsub plakat õppima Rakvere täiskasvanute gümnaasiumi, mis paneb aasta pärast leivad ühte kappi ametikooliga. FOTO: Meelis Meilbaum

Eestis on keskhariduseta inimesi palju ja riik on järjekordselt otsustanud asuda olukorda parandama. Täiskasvanute gümnaasiumid võetakse riigi hallata ja Lääne-Virumaa täiskasvanud õppijad suunatakse juba 2020. aasta sügisel Rakvere ametikooli. Läbirääkimised on aga alles alguspunktis ja see, mis juhtuma hakkab, pole veel kaugeltki selge.

Artikkel kuulatav
Postimees digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Haridus- ja teadusministeerium (HTM) on võidelnud mõnda aega justkui jonnaka lohega: Eestis on 20–64-aastaste kodanike hulgas ligikaudu 100 000 keskhariduseta täiskasvanut. Isegi kui riik on aeg-ajalt täiskasvanuhariduse pjedestaalile tõstnud, lisandub koolist väljalangejaid üha.

HTM-i koolivõrgu osakonna nõunik Piret Sapp ütles, et oluline on luua madala haridustasemega inimestele paindlikud ja mitmekesised võimalused tasemehariduse juurde tagasipöördumiseks. “See tähendab igaühele võimetekohast ja paindlikku õpiteed,” märkis Sapp.

04.07.2020 07.07.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto