Elron toetab "Teeme ära!" talgulisi soodsama rongisõiduga

Marju Lina
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Plaan on soetada hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on madalamad kui praegustel diiselrongidel.
Plaan on soetada hübriidrongid, mille energia- ja hoolduskulud on madalamad kui praegustel diiselrongidel. Foto: Sander Ilvest / Postimees

Homsest kuni 5. maini saavad kõik "Teeme ära!" talgulised, kes sõidavad viieliikmelise või suurema seltskonnaga, nautida poole hinnaga rongisõitu. Soodustuse saamiseks tuleb talgulistel eelnevalt oma reisisoovist märku anda.

Elroni rongijuht Martin Merisalu tõi esile, et kuigi Eesti on hinnatud tänu puhtale loodusele ja enamiku inimeste jaoks on puhas keskkond oluline, on jätkuvalt neid Eesti piirkondi, kus eriti talveperioodi järel võib prügi ja prahti näha seal, kuhu see kuuluma ei peaks – seda eriti linnade vahetus läheduses ja seal, kus inimasustus on väiksem.

Ta nentis, et kuigi "Teeme ära!" talgute raames koristatakse tänuväärselt üle Eesti olulisi piirkondi, siis näeb ta ka aasta ringi, kuidas eestlased enda elukeskkonda hoiavad: kohas, kus ühel nädalal võis olla prügi, seda sageli enam mõne päeva või nädala pärast ei ole, sest mõni tubli mööduja on selle ära koristanud.

Elroni turundus- ja kommunikatsioonijuht Mariis Adamberg sõnas, et Elron hindab enda tegevuses keskkonnasõbralikkust, mistõttu elatakse reisirongiliikluse teenusepakkujana kaasa ka "Teeme ära!" talgutele, tänu millele saavad ka need alad, mille eest pidevalt ehk keegi hoolt kandma ei pea, taas puhtamaks.

"Sel aastal on Elron otsustanud "Teeme ära!" talgupäevadele kaasa aidata, pakkudes 27. aprillist kuni 5. maini talgugruppidele reisimisel soodsamat piletihinda. Kõik talgulised, kes sõidavad viieliikmelise või suurema seltskonnaga, saavad vähemalt ühe talguhundi passi esitamisel soodsama rongipileti kogu rühmale ette osta. Talgugrupi pileti saamiseks tuleb Elronile oma reisisoovist kirjutada e-posti aadressil info@elron.ee. Pakkumine kehtib nii tava- kui ekspressreise kasutades, kuid enda talgureisist tuleb meile märku anda reisile eelneva päeva pärastlõunaks," ütles Adamberg.

Elroni kommunikatsioonijuht lisas, et kuna rongiga saab mitmesse Eesti paika, on keskkonnasõbralik rong talgutele sõitmiseks igati õige valik. 

"Teeme ära!" talgupäeva eestvedaja, Eestimaa Looduse Fondi juhatuse liige Tarmo Tüür lisas, et "Teeme ära!" talgutel osaleb sel aastal kümneid tuhandeid inimesi ning kõik oma vabast ajast ja tahtest.

"Väga hea meel on näha, et talguliste panust märgatakse ja tunnustatakse ka talgupäeva partnerite poolt. Rongiga on hea talgutele kohale jõuda nii suurema seltskonnaga kui ka klassiga, sest just õpilasi on tänavu talgutel tavapärasest rohkem osalemas," lausus Tüür.

Tagasi üles