Suvi tuleb Rakvere linnapildis rahulik

Rakvere linn keskendub infotahvlite korrastamisele.

FOTO: Kristel Mänd

Kui rakverlased mäletavad möödunud suvesid, mil linna Keskväljakut ehtisid mitmesugused taiesed, siis tänavune suvi tuleb rahulikum. Liblikaid ja tuules keerlevaid hiiglaslikke palle ei tule, küll aga minnakse edasi pooleliolevate projektidega.

2016. aastal kaunistasid Rakvere Keskväljakut liblikad.

FOTO: Marianne Loorents

"Esialgsete plaanide kohaselt algav suvi Rakvere linnapilti linnakujunduslikust vaatenurgast spetsiaalselt suveks mõeldud taieseid ei too," rääkis linnakunstnik Marju Püümets.

Küll aga jätkab linn sügisel alanud ja praeguseks lõpetamata projektidega, näiteks vanade amortiseerunud reklaamikandjate uuendamist. Lõpusirgele on jõudmas Rakvere linna ajalooliste objektide infotahvlite uuendamise projekti esimene etapp.

Praeguseks on uue infotahvli saanud Vallimägi, vabadussõja ausammas, Rakvere saksa ühisgümnaasiumi, Rakvere gümnaasiumi, Rakvere teatri ja Viru maakohtu hoone. "Järge on ootamas Kirikupark, Palermo metsa lähistel asuv vabadussõja mälestusmärk, turu- ja pangahoone," rääkis linnakunstnik.

Tegemist on osaga projektist "Valgustatud Rakvere", mille raames valgustab linn avalikke objekte, muutes need linnaruumis nähtavamaks. Pikemas plaanis on tänapäevastada ka teisi Rakvere tutvustavaid infotahvleid. 

2017. aastal seisis linnasüdames dekoratiivne kera, mille tugev tuul tihtilugu veerema pani.

FOTO: Marianne Loorents

Tagasi üles