Kossuliiga meistrimedali pälvisid suure eduga Kadrina Karud

Kadrina Karud (valges) alistasid kerge vaevaga Väike-Maarja Päästekooli (punases) ning krooniti Kossuliiga meistritiitliga. Foto: Meelis Meilbaum

Täna Rakvere spordihallis peetud Lääne-Virumaa Kossuliiga kohtumise võitsid Kadrina Karud, kes alistasid finaalis 101:69 Väike-Maara Päästekooli ja pälvisid seega meistritiitli.

Väike-Maarja Päästekooli ja Kadrina Karude kohtumise ülekannet näeb siit.

Karud panid korraliku viskepeo püsti kohe avaminutitest, kui tabavate kaugvisete toel kiirelt 12:2 eduseisu asuti. Esimesest kohmetusest ülesaanuna Päästekool küll kosus, kuid avaperiood kuulus siiski Karudele 22:16. Pöörases hoos oli Kadrina meeskonna leegionär ja mängu MVP Gregory Clay Foster, kes tabas nii lähedalt kui ka kaugelt. Tema tegutsemine sütitas ka ülejäänud meeskonda, kes teise veerandajaga vahe enam kui 20-punktiliseks kasvatas – poolaja lõpul näitas tabloo vaheks juba 54:30.

Teist poolaega alustas Päästekool oluliselt emotsionaalsemalt ja innukamalt. Kümme punkti suudeti kaotusseisust ka tagasi mängida, kuid veerandaja lõpus viisid kaugvisked Kadrina meeskonna taas püüdmatusse kaugusesse.

Vägeva etteaste pakkus pealtvaatajatele Gregroy Glay Foster, kes viskas 40 punkti, noppis neli lauapalli, jagas kaaslastele kuus resultatiivset söötu ning tegi neli vaheltlõiget.

Päästekooli poolel vastas Kristo Saage 25 punktiga, kuid tujutu tegutsemine päädis kahe tehnilise veaga, mistõttu mängu lõppu pidi värvikas mängumees saaliukselt jälgima.

Meistriliiga pronksimängus alistas RLV Massive 68:58 1JVBr meeskonna. Kohtumise videot näeb siit.

Tiimid madistasid esimesel poolajal kõvasti, teisel poolajal läks Massive oma teed.

Mängu parimaks nimetatud Roman Konontšuk tegi vägeva kaksikduubli, kogudes 23 punkti ning hankides koguni 17 lauapalli. Cristo Kens panustas võitu 20 punkti ja kuue lauapalliga.

1JVBr poolel jõudsid kahekohalise punktiskoorini kaks mängijat: Ander Talu viskas 12 ning Rait Tammet 11 punkti (lisaks 13 lauapalli.)

Esiliiga finaalis võttis põneva heitluse järel kuldmedali SK Vinni Tammed. Vinni tiim alistas 74:69 Ilves Transpordi. Seda mängu saab vaadata siit.

Mäng kujunes tõeliseks maiuspalaks. Kohtumise alguses haaras initsiatiivi Vinni meeskond, kes hoidis pidevalt mõnepunktilist edu. Poolajavaheajaks suutis Väike-Maarja meeskond seisu 33:33 viigistada. Neljanda veerandaja alguses tundus, et värskem ja pikema pingiga Vinni läheb oma teed: mitme järjestikuse õnnestumise toel saadi taas kätte turvalisem edu. Ilves Transport võitles lõpuni, aga viimane sõna jäi siiski Juris Umbraško hoolealustele.

Esiliiga pronksimängus oli Sõmeru Rakvere Tööriistamarketist 84:64 parem. Kohtumist saab näha siit.

Medaliheitlus kujunes ühepoolseks. Mitme põhimängijata Tööriistamarket pidi otsustavas medaliheitluses läbi ajama vaid seitsme mängijaga, kuid suutis sellest hoolimata esimesel poolajal osutada visa vastupanu.

Teisel poolajal lükkas pikema pingiga Sõmeru sisse teise käigu ning läks Andri Metsaru viskekontserdi toel oma teed.

Korvpallimatše kommenteerisid liiga üks eestvedaja Algis Liblik ja korvpallitreener Jaak Jalakas.