President lahkus Kuusiku vandeandmise ajaks kohalt
Täiendatud kell 16.45

President Kersti Kaljulaid.

FOTO: Mihkel Maripuu

President Kersti Kaljulaid lahkus kohalt riigikogu saalis ajal, mil ametivannet andis uue valitsuse  IT- ja väliskaubanduse minister Marti Kuusik.

President Kersti Kaljulaid, kes kandis Jüri Ratase valitsuse ministrite vandeandmise ajal dressipluusi kirjaga "Sõna on vaba", lahkus ajal, mil vannet andis uue valitsuse IT- ja väliskaubanduse minister Marti Kuusik, oma kohalt riigikogu saalis. Seetõttu pidi Kuusik tänama tühja istekohta. Järgmiste ministrite vandeandmise ajaks istus riigipea oma kohale tagasi.

Meedias on levima hakanud väited Kuusiku vägivaldsusest koduseinte vahel.

Kersti Kaljulaid ütles oma sammu kommenteerides, et kui lähisuhtevägivalla kahtlused Kuusiku suhtes peaksid osutuma alusetuks, on ta esimene, kes tema ees vabandab, vahendas Postimees.

"Aga tänasel päeval, tänaste teadmistega ei olnud mul võimalik teistmoodi käituda," ütles Kaljulaid, kes teatavasti on läbi oma ametiaja tõstnud korduvalt esile perevägivallaga võitlemise olulisust.

"Perevägivallaga kokku puutunud inimesed teavad, et asjaolude selgimiseni ei maksa teha ennatlikke järeldusi," ütles Kaljulaid. "Ma ei teinud ennatlikke järeldusi, aga ma mõtlen, et kui tead poliitikuna, et sinu erakonnakaaslasest saab kohe siseminister ja et sul on palju kolleege, kes tahaksid valitsuse ametis olemise esimest päeva tähistada ilma igasuguste kõhkluste ja kahtlusteta, oleks ehk olnud mõistlikum astuda see samm ja öelda, et kaitsen oma au ja väärikuse ära ja seejärel naasen poliitilisele areenile. Meil on poliitikuid, kes on nii käitunud ja me teame, et oleme neid hiljem korduvalt veel valinud."

Tagasi üles