Täna saabusid Kevadtormile esimesed reservväelased, kellele on juba jagatud individuaalvarustus, relvad ja tehnika. Päeva jooksul saavutasid üksused ka lahinguvalmiduse ja suundusid maastikule.
Kevadtormile saabusid esimesed reservväelased
"Meeldiv on näha, et reservväelased tulid kutse peale kohale. Kompanii on saavutanud oma lahinguvalmiduse tänu üle 90-protsendisele osalusele," ütles pioneeripataljoni staabi- ja tagalakompanii ülem leitnant Sven Pruel. "Oleme valmis jätkama formeerimisjärgse väljaõppega ja võimaldama 1. jalaväebrigaadile takistustest läbipääsu."
Kevadtormi esimestel päevadel formeeritakse peamiselt 1. jalaväebrigaadi pioneeripataljoni, õhutõrjepataljoni ning staabi- ja sidekompanii reservväelasi ning mitu üksust 2. jalaväebrigaadist.
"Paar aastat tagasi olin ajateenistuses. Nüüd kutsuti mind välja, see on minu esimene õppekogunemine. Tahan võtta kõigest sellest osa, et kaitsta enda riiki," ütles pioneeripataljoni reservväelane reamees Mihhail Kukli.
Tänavu 16. korda peetaval Kevadtormil osaleb üle 9000 kaitseväelase. Õppusesse panustavad nii maavägi, õhuvägi kui ka merevägi. Kaasatud on 1. jalaväebrigaad, 2. jalaväebrigaad, toetuse väejuhatus ning teised kaitseväe ja Kaitseliidu üksused. Kevadtormil osalevad ka NATO lahingugrupi ning õppuste ajaks Eestisse saabuvad liitlas- ja partnerriikide kaitseväelased.
29. aprillist 17. maini kestva kaitseväeõppuse Kevadtorm põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale, kuid puudutab ka Harju ja Jõgeva maakonda. Õppuse põhitegevus käib Alutaguse, Lüganuse, Jõhvi, Toila, Vinni ja Viru-Nigula valla ning Kohtla-Järve, Sillamäe ja Narva-Jõesuu linna territooriumil.