Reformierakond ja sotsid nõuavad Rataselt Kuusiku ametist vabastamist

Kristi Ehrlich
, tegevtoimetaja
Copy
Kaja Kallas.
Kaja Kallas. Foto: Mihkel Maripuu

Reformierakonna riigikogu fraktsiooni juht Kaja Kallas ja sotsiaaldemokraatliku erakonna fraktsiooni juht Jevgeni Ossinovski saatsid peaminister Jüri Ratasele fraktsioonide nimel kirja, milles nõuavad Marti Kuusiku ministriametist vabastamist.

"Võttes arvesse eile ilmsiks tulnud vägivallakahtlusi ning ka varasemaid seaduserikkumisi, oleme seisukohal, et minister Marti Kuusik ei sobi vastutusrikkasse valitsuse liikme ametisse. Juba praegu on avalikkuses piisavalt andmeid, mis seavad kahtluse alla Marti Kuusiku usaldusväärsuse valitsuse liikmena. Kuuludes valitsuse julgeolekukomisjoni ning vastutades riiklike infosüsteemide turvalisuse eest, puutub Marti Kuusik ametiülesannete täitmisel kokku suures ulatuses salastatud teabega. Ilmnenud vägivallakahtlused võivad muuta Marti Kuusiku šantažeeritavaks, mis on tõsiseks ohuks Eesti julgeolekule," kirjutavad fraktsioonide esimehed.

"Olete öelnud, et kui Kuusiku suhtes ilmsiks tulnud kahtlustusel on alust, siis ei ole tal valitsuses kohta. Kindlasti nõustute meiega, et avalikkus eeldab õigustatult valitsuse liikmelt vastamist kõrgendatud eetilistele normidele. Meie hinnangul ei ole kriminaalmenetluse tulemus käesoleval juhul piisav mõõdupuu Marti Kuusiku ministrisobivuse hindamisel. Lähisuhtevägivald on üks varjatuimaid vägivalla liike. Just seetõttu puuduvad tihtipeale ka tõendid ja tunnistajad. Veelgi keerulisemaks teeb aga tõe välja selgitamise asjaolu, et kahtluse alla on langenud valitsuse töös osalev inimene. Hoolimata kriminaalasja tulemusest on juba täna saanud uue valitsuse maine ja usaldusväärsus oluliselt kahjustatud," lisavad fraktsioonide esimehed.

"Valitsusjuht vastutab kogu valitsuse tegevuse eest. Kuna Marti Kuusiku erakond ei pea vajalikuks vabastada usalduse kaotanud minister ametist, palume teil astuda ainuõige samm peaministrina kujunenud olukorras ning vabastada Marti Kuusik ministriametist," lõppeb avaldus.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles