Eva Samolberg-Palmi: sõnad, teod ja tegelikkus

Eva Samolberg-Palmi. FOTO: Meeli Küttim

Sada vihavaba päeva kestsid täpselt nii kaua, kuni plahvatas uus skandaal kaks päeva ministrina töötanud Marti Kuusiku ümber – vägivald lähisuhtes. Tunduvalt kaalukam süüdistuse põhjus kui jääknähtudega sõitmine ning kiiruseületamine varahommikuses Rakveres. Kui esimese patuteo asjaolud silus Kuusik sõnaosavalt üsna sametiseks, visates õhku süüd pisendavad fraasid “polnud siis veel minister” ja “keegi pole ilmeksimatu”, siis vägivallaspekulatsioonide paikapidavus selgub juba menetluse käigus.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Tõde on see, et kõik teavad midagi ja keegi ei tea mitte midagi. Hoolimata sellest, et Kuusik väidab, nagu oleks tegemist tema ministriametisse asumise järgse infooperatsiooniga, rääkisid naised saunas seda kõike juba jupp aega tagasi. Väikestes linnades keerleb ikka kuulujutte: kes kellega käib, kes palju joob või kellega abikaasat petab. Nii on ka Marti Kuusiku väidetava vägivaldsuse teema keerelnud paha haisuna väikeses Rakveres juba kes teab kui pikka aega, olenevalt asjaoludest kord vaibudes, siis jälle kerkides nagu tolm pärast lume sulamist. See on selline jutt, mida üks usub, teine mitte, sest “ta on ju nii tore inimene”.

Marti Kuusiku enda retoorika on kõikide kahtlustuste täielik eitamine. Eesti Ekspressis ilmunud loos läks Kuusik isegi ähvarduste teed, lubades leida Rakverest üles kõik need inimesed, kes tema eraelu kohta on sõnagi kõssanud. Sulgusid veel mõned suud.

1
23.07.2021 25.07.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto