Arno valis Rakveres kooli 175 lapsele

Rakvere linna koolides alustab esimesel septembril oma kooliteed 175 last. Rakvere reaalgümnaasiumi (pildil) avatakse kolm esimest klassi.

FOTO: Marianne Loorents

Haridusteenuste haldamise süsteem Arno on määranud sügisel Rakveres oma kooliteed alustavate laste koolikohad. Süsteemis tõrkeid ei esinenud. Koolidesse ümbertõstmise avaldusi lastevanemad tegid, kuid need suudeti ka rahuldada.

Rakvere linnavalitsuse haridusspetsialist Vilja Messer ütles, et Rakvere linna koolidest avatakse gümnaasiumis ja reaalgümnaasiumis kolm esimest klassi, põhikoolis üks. Eri- ja tõhustatud toega klasse avatakse kaks – gümnaasiumis ja reaalgümnaasiumis –, mõlemas hakkab õppima tosin last. Osa eritoega lapsi alustab ka põhikoolis, klassis on neid kuni kuus.

“Kui arvestada ka Rakvere linna erakoole, siis määras Arno esimestesse klassidesse 175 last,” sõnas Messer. See tähendab, et esimesse klassi läheb võrreldes eelmise aastaga lausa 20 last vähem.

Haridusspetsialist pani lastevanematele südamele, et nad viiksid määratud kooli avalduse. “Tähtaeg on kolmas mai,” meenutas Vilja Messer. Rakvere linna määratud 100-eurost ranitsatoetust saab alates jaanipäevast. 

Tagasi üles