Vanad, kuid ometi uued rõõmustavad asjad

“Nägin vaimusilmas, et pärast remonti tuleb meile siia vitriinkapp,” ütleb Evelin Rikma. Kapp on leitud osta.ee-st ja soetatud umbes 50 euroga. Mõned liistud said ära võetud ning sobilikku tooni võõbatud, selleks kulus üks päev ning 10 eurot ehk raha värvi ja pintsli eest. “Kui tegu on viimistlemata mööbliga on lihtne: käid liivapaberiga üle, pühid tolmu ära ja võid asuda värvima. Kui lakk või vana värv on peal, tuleks see eemaldada. Kuigi näiteks kriitvärvidega saab pea kõike üle värvida,” räägib Evelin Rikma. FOTO: Meelis Meilbaum

On rohkelt lihtsaid ja nutikaid viise, kuidas on võimalik vana asja ümber tehes saada uus. Kolm Lääne-Viru naist jagavad oma mõtteid ja kogemusi taas- ja uuskasutusest.

Artikkel on kuulatav
digipaketi tellijatele
Tellijale Tellijale

Evelin Rikma, kahe lapse ema ja Rakvere põhikooli huvijuht nendib, et on palju lihtsam elada ja koristada, kui ümber ei ole nii palju asju. “Kui vähegi võimalik, soeta esemeid teiselt ringilt – kui need sulle meeldivad. Nõnda hoiame ja säästame ka keskkonda,” soovitab Evelin Rikma. “Neil, kel on raske oma asjadest loobuda ja kes tahavad neid igaks juhuks alles hoida, sest äkki läheb vaja või on asjaga lugu ning mälestus kaasas, soovitan lugeda Marie Kondo raamatut Jaapani korrastuskunstist. Pärast seda läheb asjade äraviskamine lihtsamaks.”

Evelin ise luges selle raamatu läbi ühe hingetõmbega ja asus kohe järgmisel päeval sortima. Seejärel viis ta kodust ära mitu autotäit asju. Aga mitte prügimäele, vaid suurte perede ühendusse. “Kui on aga kallimad asjad, siis need müün mõnes internetikeskkonnas edasi. Mulle meeldib, kui asjad käivad ringi,” ütleb Evelin, kes sel teel ka enda perele vajalikke esemeid hangib.

16.06.2021 17.06.2021
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto