Jüri Ratas: perevägivalla puhul ei ole ruumi õigustustele ega kahtlustele

Peaminister Jüri Ratas teatas president Kersti Kaljulaidile minister Marti Kuusiku tagasiastumisest. 

FOTO: Erik Prozes

Peaminister Jüri Ratas edastas presidendile väliskaubandus- ja infotehnoloogiaministri Marti Kuusiku tagasiastumisavalduse. Peaminister ütles, et perevägivalla puhul pole ruumi õigustustele ega kahtlustele.

Jüri Ratase sõnul on perevägivald äärmiselt tõsine ja valus probleem kogu ühiskonnas. "Siin ei ole ruumi õigustustele ega kahtlustele, sest teame, et Eestis on tuhandeid lähisuhtevägivalla ohvreid. Mõistan üheselt hukka igasuguse pere- ja lähisuhtevägivalla. Politsei võtab kõiki selliseid juhtumeid alati väga tõsiselt, olenemata inimese positsioonist. Seejuures on kõige tähtsam, et ohvrid saaksid abi ja kaitstud," ütles Ratas.

Valitsusjuht märkis, et Eesti uurimisasutused on algatanud Marti Kuusikuga seotud kahtluste kontrollimiseks kriminaalmenetluse. "Kujunenud olukorras poleks valitsusel võimalik sisuliselt tööle asuda ning oma programmi täita. Seetõttu esitas väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Marti Kuusik täna lahkumisavalduse. Edastasin selle vabariigi presidendile," lausus ta.

President Kersti Kaljulaid vabastas Kuusiku ministriametist. 

Tagasi üles
Back