E, 29.05.2023

Kolm puudu: koolid otsivad direktoreid

Anu Viita-Neuhaus
Facebook Twitter
Comments
Haridus- ja teadusministeerium on asunud Porkuni koolile uut juhti otsima.
Haridus- ja teadusministeerium on asunud Porkuni koolile uut juhti otsima. Foto: merko.ee

Lääne-Virumaal otsitakse direktorit kolmele koolile. Sel suvel panevad ameti maha Tamsalu gümnaasiumi, Kunda ühisgümnaasiumi ja Porkuni kooli juht.

5. juulil on viimane tööpäev Tamsalu gümnaasiumi direktoril Tiina Parmastol. Isiklikel põhjustel ameti maha panev juht nentis, et loodab selleks ajaks uuele direktorile vajaliku üle anda. Tamsalu gümnaasiumi direktoril peab olema magistrikraad ja juhtimiskogemus. Tapa abivallavanem Ene Augasmägi ütles, et nad ootavad uuelt juhilt kooli edasiarendamist ning hea maine hoidmist. Alustava direktori suurima tuleproovina nimetas Tiina Parmasto tööd inimestega. "Administratsiooni poolelt alustab mitu uut inimest – ka uus õppealajuhataja –, seega on direktori kõige suurem ja olulisem väljakutse meeskond meeskonnana toimima saada," märkis Parmasto. Tamsalus gümnaasiumi õpib 348 õpilast, töötajaid on 52.

Juuli algusest on otsustanud ameti maha panna ka Kunda ühisgümnaasiumi direktorina viis aastat kooli juhtinud Tiiu Millistfer.

Vallast öeldi, et konkurss on läbi ja uue juhi leidmise puhul ollakse lootusrikkad.

Uue direktori suurima katsumuse kohta lausus Millistfer, et see on selline nagu igas teises koolis. "Meil on kõik paigas – õpetajad on olemas ja lapsed õpivad. Kuid tulevikus on väljakutse leida kvalifitseeritud õpetajad," ütles Millistfer.

Kunda ühisgümnaasiumis õpib praegu 308 last, töötajaid on 44.

Haridus- ja teadusministeerium on asunud otsima uut juhti Porkuni koolile. Aasta tagasi korraldatud teenistusliku järelevalve käigus avastati koolis hulk rikkumisi, sealhulgas korruptsioonivastase seaduse eiramine.

Jaanipäevani ametis olev direktor Tiit Leemets on öelnud, et kui saab 70-aastaseks, siis ta koolijuhi kohalt lahkub.

Uuel direktoril peab lisaks magistrikraadile ja juhtimiskogemusele olema valmisolek võtta vastu väljakutse hästi toimiva ja omanäolise kooli juhtimiseks.

Porkuni kool on riigikool, mis pakub õppimisvõimalust mõõduka ja raske intellektipuudega ning liitpuudega lastele, samuti kerge vaimupuudega algklassiõpilastele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles