Vilistlased meelitasid sõjaväkke ja vanglasse

Anu Viita-Neuhaus
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Relv oli kohal kuid, pauku ei teinud. Kadrina keskkooli vilistlane Henri Herm selgitas rahumeelselt tulevasele elluastujale, mis teda sõjaväes ees ootab.
Relv oli kohal kuid, pauku ei teinud. Kadrina keskkooli vilistlane Henri Herm selgitas rahumeelselt tulevasele elluastujale, mis teda sõjaväes ees ootab. Foto: Vladislav Musakko

Kadrina keskkoolis on tava, et eelmisel aastal ellu astunud vilistlased käivad jutustamas gümnasistidele oma valikust ja kutsest. Soovitused eluks – need saavad noored pealekauba.

Kuu enne kooli lõppu pakkusid keskkooliõpilastele valikuid üliõpilased, kaitseväelased, aga ka vanglatöötaja.

Kadrina keskkooli vilistlane Janno Jaagumets läks esiti õppima Tallinna tehnikaülikooli, kuid vahetas poolel teel hobuseid. Veelgi enam, ta otsustas tööle minna Tallinna vanglasse. Vangivalvur on ta olnud kolme kuu jagu. See töö sobib talle, nii seab ta mõtteid edasi õppida – minna sügisest sisekaitseakadeemiasse.

Kommentaarid
Copy
Tagasi üles