Marti Kuusik: kavatsen laimajatele hakata nõudeid esitama

Marti Kuusik.

FOTO: Tairo Lutter

Perevägivallakahtluse alla sattunud Marti Kuusik ütles, et kavatseb hakata nõudeid esitama sotsiaalmeedias tema kohta laimu kirjutanud inimestele, vahendab err.ee.

Kuusik tegi oma Facebooki lehel üleskutse, millega soovib, et inimesed saadaks talle kuvatõmmiseid teda laimavatest postitustest.

"Kui juhtute meediaruumis nt kommentaariumites jne nägema mõnda mind või minu pereliikmeid eriti solvavat, mainet kahjustavat vöi muidu ilmselgelt ebatõeseid väiteid esitavat avaldust, siis palun edastage vastav materjal kuvatõmmisena," seisis Kuusiku lehel.

Kuusik kinnitas ERR-ile, et kavatseb hakata esitama nõudeid. "Me elame õigusriigis, inimesed peavad aru saama, et ka internet on avalik ruum ja kedagi ei tohi solvata, mõnitada. Ei teda, ei tema pereliikmeid. Inimesed peavad kandma vastutust avalikus ruumis öeldud avalduste eest," lausus Kuusik.

"Kui inimese kohta üle Eesti on korraldatud pretsedenditu nõiajaht, siis on inimesel õigus ennast ja oma peret kaitsta," lisas ta.

Kuusik rõhutas, et nõudeid esitades ei ole tal vaja ka kohtusse minna. "Kui need, kes on esitanud alusetult oma väiteid, mis on solvavad, kergelt ümberlükatavad, ebatõesed, solvavad minu isikut, minu perekonda. Kui neile esitatakse nõue ja nad tasuvad selle ilma kohtuskäiguta, siis ei ole mingit kohtuskäiku ju vaja. Kohus on vajalik sellisel juhul, kui inimesed keelduvad selle eest maksmast," rääkis Kuusik.

Koroonaviiruse leviku ülevaade Eestis ja maailmas.
Vaata statistikat
Tagasi üles