Päästeamet kutsub talgulisi järgima tuleohutusreegleid

BNS
Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.
Trepikodadesse ladustatud kraam võib saada suure õnnetuse põhjuseks.
Trepikodadesse ladustatud kraam võib saada suure õnnetuse põhjuseks. Foto: Lääne päästekeskus

Päästeamet kutsub tänastel "Teeme ära" koristustalgutel osalejaid järgima tuleohutusreegleid ning märgib, et koristustööde käigus tasuks üle kontrollida ka oma kodused küttekolded.

Päästjad märgivad, et ülemaailmsel koristuspäeval ei pea tingimata minema kuhugi kaugele, vaid piisab sellest, kui oma koduümbruse puhtaks saab, "Korralda koos pere ja sõpradega üks tore talgupäev värskes õhus. Lehti ja oksi lõkkes põletades jälgi kohaliku omavalitsuse nõudeid ning pea meeles lõkke tegemise ohutusjuhiseid, mis on saadaval veebilehel http://kodutuleohutuks.ee/tuleohutus-suvel/," märkis päästeameti pressiesindaja. 

Koristamise käigus leitud vanu rehve, õlisid, värve, lakke, liime, väetiseid, mürke, atsetooni, elavhõbedat, torupuhastusvahendeid või muid ohtlikke ja tundmatuid kemikaale ei tohi tavaprügikasti visata, vaid need tuleb viia kohalikku jäätmejaama või kogumispunkti. Kokkukorjatud või leitud ohtlikud jäätmed tuleb panna suletavasse anumasse või paksema kilekoti sisse koos pakendiga. Kindlasti ei tohi ohtlikke  jäätmeid viia metsa alla või loodusesse. Lähimad jäätmejaamad ja kogumispunktid leiad veebilehelt kuhuviia.ee. 

Trepikodades tasub vaadata, et kortermajas asuvad koridorid ja väljapääsud oleks kergesti läbitavad ja põlevmaterjalidest puhtad. Trepikodades ei tohi hoiustada lapsevankreid, jalgrattaid, potililli ega muud vaba liikumist takistavat kraami. Tuleb mõelda selle peale, et kui on vajadus majast kiiresti väljuda, peavad uksed ja aknad avanema nii nagu vaja.

Kui kaevu kivi- või puitkonstruktsioonid on lagunenud, võivad need tõsise õnnetuse põhjustada. "Kutsume kõiki talgupäevast osavõtjaid üles teatama kaanteta kaevudest ja teistest ohtlikest rajatistest päästeala infotelefonile 1524 või märkima selle asukoha veebilehel anna-teada.ee. Mugavaks teavituste saatmiseks on olemas mobiilirakendus nii Androidi, iOSi kui Windows Phone jaoks.  Märgi kaardil probleemne asukoht ja lisa lühike selgitus, tee probleemsest kohast ka foto ning lisa see teatele. Rakendus edastab sinu teate vastavalt määratud koordinaatidele kohalikule omavalitsusele või maanteeametile," soovitavad päästjad. 

Noorematel tuleks aidata ka oma eakad lähedasi. Kui aga keegi leiab koristustööde käigus lõhkekeha, tuleb helistada hädaabi numbrile 112. "Seda ka siis, kui te ei ole kindel, kas tegu võib olla lõhkekehaga, aga kahtlus on. Kahtlast eset ei tohi liigutada ega kaasa võtta. Hoiatage läheduses viibivaid inimesi ja ärge laske kedagi leitud eseme lähedusse. Helistage häirekeskuse numbril 112 ja täitke sealt saadud juhiseid," lisasid päästjad.

Tagasi üles