Suvi uitab mõtetes: Altja talguliste seas oli hulk suvitajaid

Copy
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Kui napilt enne talgupäeva "Teeme ära" algust rannakülas Altjas võis oletada, et külavanem ja talgujuht Tõnu Uukkivi on olnud liigselt optimist, sest tellis Altja kõrtsist talgulistele 20 portsu suppi, siis õige pea hakkas näima, et portse on tellitud vähevõitu.

Altja rahvas kannab oma küla eest hoolt, kinnitasid üksmeelselt külavanem ja talguline Marit. Tänane kava nägi ette kruusatee korrastamist ja rannaääre puhastamist. Kruusahunnik oli vallast juba möödunud aastal kohale toimetatud ja nüüd asuti konarlikku teed siluma. Osa rahvast seadis sammud randa, et neemel metsaalune puhtaks teha. Proua Elve näiteks oli otsustanud kodualeviku Haljala asemel lüüa käed talgutöödele külge hoopis suvekodus Altjal, kuigi suvi pole veel sugugi kohal. "Hommikul just kaevasin maja ees lillepeenart, see oli pealt täiesti jääs," kirjeldas proua Elve, kes siiski mõtetega suves on ja Altja ilusse oma panuse soovis anda.

Kümneaastane Georg, kes metsa all hoolsasti risu korjas, teatas, et tuli preemia pärast. "Isal on taskus batoon, lubas anda."

Tagasi üles