Logistikapataljon tutvustas kooliõpilastele oma varustust ja ülesandeid

Reedel demonstreerisid Kevadtormil osalevad logistikapataljoni võitlejad oma varustust Tamsalu gümnaasiumi hoovis. Sarnaselt eelmiste aastatega oli nii kohaliku omavalitsuse kui ka koolipere motivatsioon kaitseväelasi võõrustada kõrge ning heitlikust ilmast hoolimata leidus huvilisi palju.

"Meie ülesanne on toetada teisi kaitseväe üksusi,“ ütles logistikapataljoni staabiülem major Martin Mäepere. Tänu logistikutele on eesliini võitlejatel tagatud toiduvaru, kulumaterjalid, kütus ja laskemoon. „Tagame varustuseveod ja vajadusel teostame tehnika evakuatsiooni treileriüksusega või puksiiriga,“ lisas major Mäepere.

Tamsalu gümnaasiumi hoovi oli huvilistele tutvumiseks välja pandud üksuse sõidukipark, mille võimsaim esindaja oli veoki Mercedes-Benz Actros baasil ehitatud pääste- ja evakueerimissõiduk. „Mulle meeldib see auto kraana pärast,“ teatas 4. klassi õpilane Silvia. Tema klassivend Siim kiitis aga logistikapataljoni ajateenijaid, kes talle rohe-pruuni näomaskeeringu olid teinud: „Nii äge!“

Logistikapataljon on kaitseväe toetuse väejuhatuse allüksus, mille peamisteks ülesanneteks on kaitseväe väe- ja struktuuriüksustele logistilise toetuse osutamine, kaitseväe logistilise erialaväljaõppe tagamine ning logistiliste ülesannetega sõjaaja reservüksuste ettevalmistamine.

 29. aprillist kuni 17. maini kestva kaitseväe õppuse Kevadtorm 2019 põhiraskus langeb eelkõige Lääne-Viru ja Ida-Viru maakonnale.

Tagasi üles