Põhja-Euroopa meistrivõistlused driftimises saavad avalöögi Lääne-Virumaal

Tiitlit kaitsev Mihkel Norman Tults ja Baltic Drift Opening 2019.

FOTO: Eesti Drifti Liit

Sel reedel ja laupäeval toimuvad "Top Gearis" maailmakuulsaks tehtud Kehala II rajal Põhja-Euroopa drifti meistrivõistluste (NEZ Drift) avaüritus ning Eesti drifti meistrivõistluste teine etapp "Rollercoaster from Hell".

Kogu maailmas ainulaadsel rajal läheb võistlustulle enam kui 30 pro-sõitjat Soomest, Rootsist ja Norrast ning Baltikumist. Võistlustel osalevad ka Lätist kolmikvõidu toonud Eesti driftiässad Ao Vaida, Mihkel Norman Tults ja Oliver Randalu.

2018. aastal kurikuulsaks saanud Kehala II rada lennutab driftiautosid kõrgemale ja kaugemale kui ükski teine rada maailmas. Ürituse videod levisid kiiresti üle maailma tänu "Top Gearile" ja videot jaganud driftistaaridele, näiteks Mad Mike'ile, kogudes kaks miljonit vaatamist ja vastukaja fännidelt.

Keerukat hüppega rada peetakse üheks maailma ohtlikumaks. Uuendusena on rada sel aastal turvalisuse kaalutlustel poolteist meetrit laiem, pealtvaatajate kaitseks on lisatud betoonplokke. Nii saavad driftijad ennast proovile panna täiesti uuel, senikasutamata rajal, mis võimaldab ka 360-kraadiseid tagasipöördeid.

"Hea ligipääsetavuse ja jälgitavusega rajal avaneb pealtvaatajatele korralik vaatemäng ja saab näha ülivingeid tuunitud autosid," rääkis Eesti Autospordiliidu drifti alaliidu esimees Kristjan Salmre. Tema sõnul on just Kehala parim koht, kus teha tutvust drifti kui populaarsust koguva motospordialaga.

Tiitlit läheb kaitsma kahekordne Eesti ja Põhja-Euroopa meister Mihkel Norman Tults. "Lubadusi õhku loopida ei taha, aga tiitlit kaitsen iga hinna eest ja kellelegi punkte kinkima ei hakka," rääkis Eesti tippdriftija Tults, kes kaotas valearvestuse tõttu ülemöödunud nädalal Lätis napilt uustulnuk Vaidale. Tultsi sõnul on rada kiire ja tehniline ning pakub närvikõdi ja vaatemängu nii võistlejatele kui ka pealtvaatajatele.

Tagasi üles